Breitenrain – Fc Amical Saint-prex
Ultimele 5 / 5: Breitenrain marchează 1.0 și primește 1.8. Fc Amical Saint-prex 1.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 50% · Egal 24% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.0 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Breitenrain – Fc Amical Saint-prex
Breitenrain o primește pe Fc Amical Saint-prex sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Promotion League (Elvetia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Breitenrain are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Fc Amical Saint-prex are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.75 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 50% pentru Breitenrain, 24% pentru egal și 25% pentru Fc Amical Saint-prex. Favorită e Breitenrain.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Breitenrain și 1,80 pentru Fc Amical Saint-prex, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Breitenrain câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Fc Amical Saint-prex câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 20 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Breitenrain | Fc Amical Saint-prex |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 47% |
Goluri estimate
1,40 – 1,80 · total 3,20
1X2 model
30% · 23% · 47%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Breitenrain ↓ / Fc Amical S. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 7,3 | 6,6 | 4,0 | 1,8 | 0,6 |
| 1 | 5,7 | 10,3 | 9,2 | 5,5 | 2,5 | 0,9 |
| 2 | 4,0 | 7,2 | 6,5 | 3,9 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 1,9 | 3,4 | 3,0 | 1,8 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,7 | 1,2 | 1,1 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Breitenrain, coloane = goluri Fc Amical Saint-prex.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Breitenrain. Breitenrain primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Fc Amical Saint-prex. Fc Amical Saint-prex primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Breitenrain e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.90 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Breitenrain – Fc Amical Saint-prex?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Breitenrain – Fc Amical Saint-prex?
Meciul face parte din Promotion League (Elvetia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Breitenrain – Fc Amical Saint-prex?
Cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.75 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Breitenrain, 24% egal și 25% pentru Fc Amical Saint-prex, cu Breitenrain favorită la cota 1.83.
Câte goluri se așteaptă în Breitenrain – Fc Amical Saint-prex?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,40 pentru Breitenrain, 1,80 pentru Fc Amical Saint-prex). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.