Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ElvetiaElvetia · Promotion League

Basel II – Bavois

Basel II
EVVÎÎ
16:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Bavois
ÎÎÎÎÎ
12.00 X3.70 23.10
1X1.36 X21.64 121.20

Ultimele 5 / 5: Basel II marchează 1.6 și primește 1.8. Bavois 0.2 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 25% · Oaspete 30%

Goluri / meci

1.6 + 0.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 20%

GG

—

Analiză Basel II – Bavois

Basel II o primește pe Bavois sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Promotion League (Elvetia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Basel II are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Bavois are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 8 goluri primite (0,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Basel II stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Basel II a câștigat 2, Bavois a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.03.2026, s-a terminat Bavois 0–2 Basel II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.70 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 46% pentru Basel II, 25% pentru egal și 30% pentru Bavois. Favorită e Basel II.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Basel II și 1,00 pentru Bavois, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Basel II câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Bavois câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 11,9%.

Statistici-cheie
IndicatorBasel IIBavois
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-20-0-5
Puncte / meci1,400,00
Goluri marcate (medie)8 (1,6)1 (0,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)8 (1,6)
% Peste 2.580%20%
% GG60%20%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,601,00
Șanse de victorie (model)51%24%

Goluri estimate

1,60 – 1,00 · total 2,60

1X2 model

51% · 25% · 24%

Peste 2.5 model

48% · cotă corectă 2.08

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
8%0
19%1
25%2
22%3
14%4
12%5+

Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Basel II ↓ / Bavois →012345
0 7,4 7,4 3,7 1,2 0,3 0,1
1 11,9 11,9 5,9 2,0 0,5 0,1
2 9,5 9,5 4,8 1,6 0,4 0,1
3 5,1 5,1 2,5 0,8 0,2 0,0
4 2,0 2,0 1,0 0,3 0,1 0,0
5 0,6 0,6 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Basel II, coloane = goluri Bavois.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Basel II. Basel II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Bavois. Bavois primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Bavois. Bavois a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Basel II are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.00 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–0 (11,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.2
1.8
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
20%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Basel II – Bavois?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Basel II – Bavois?

Meciul face parte din Promotion League (Elvetia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Basel II – Bavois?

Cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.70 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Basel II, 25% egal și 30% pentru Bavois, cu Basel II favorită la cota 2.00.

Câte goluri se așteaptă în Basel II – Bavois?

Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,60 pentru Basel II, 1,00 pentru Bavois). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Promotion League
17.10
17:00
Paradiso – Young Boys II 1.644.20
17.10
17:00
Grand-Saconnex – Lugano II 1.445.30
17.10
18:00
Zurich II – YF Juventus 2.252.67
11.10
16:30
Lugano II – FC Kreuzlingen 2–3
11.10
16:00
Biel-Bienne – Basel II 2–2