Zesco United - Mufulira Wanderers
Goluri pe meci, ultimele 5: Zesco United 1,6 marcate, 0,6 primite · Mufulira Wanderers 0,2 marcate, 1,4 primite
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 29% · Oaspete 17%
Goluri / meci
1,6 + 0,2
Peste 2.5
2.67 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.55 · Nu 1.45
Analiză Zesco United - Mufulira Wanderers
Zesco United o primește pe Mufulira Wanderers duminică, 18 octombrie, de la ora 16:00, în Super League (Zambia). Zesco United vine într-o formă clar mai bună.
Zesco United vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Mufulira Wanderers n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 1-7. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.
În ultimele 5 întâlniri directe, Zesco United a câștigat de 3 ori, Mufulira Wanderers de 2 ori. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Zesco United - Mufulira Wanderers 1-2, pe 22 februarie 2026.
Casele o dau favorită pe Zesco United, la 1.69, cu egalul la 3.05. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.67, iar GG la 2.55.
Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,4 pentru Zesco United și 0,5 pentru Mufulira Wanderers. Scorul cel mai probabil e 1-0.
| Indicator | Zesco United | Mufulira Wanderers |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,44 | 0,54 |
| Șanse de victorie (model) | 59% | 14% |
Goluri estimate
1,44 - 0,54 · total 1,98
1X2 model
59% · 27% · 14%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
32% · cotă corectă 3.13
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| Zesco United ↓ / Mufulira Wa. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,8 | 7,5 | 2,0 | 0,4 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 19,9 | 10,7 | 2,9 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 14,3 | 7,7 | 2,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 6,9 | 3,7 | 1,0 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 2,5 | 1,3 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zesco United, coloane = goluri Mufulira Wanderers.
Factori de risc
- Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
- Atac anemic: Mufulira Wanderers. Mufulira Wanderers a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
- Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.
Verdict
Victorie Zesco United are 59% în model, iar 1.69 e aproape de cota corectă (1.69). Sub 2.5 goluri: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.38, plătește prea puțin. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 68%. Cota de 1.45 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-0.
gazdă deplasare · din ultimele meciuri ale fiecărei echipe
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.02.26 | Zesco United - Mufulira Wanderers | - | 1-2 |
| 13.09.25 | Mufulira Wanderers - Zesco United | - | 0-1 |
| 09.02.25 | Mufulira Wanderers - Zesco United | 0-0 | 0-1 |
| 29.09.24 | Zesco United - Mufulira Wanderers | 1-0 | 2-0 |
| 01.06.24 | Mufulira Wanderers - Zesco United | - | 2-0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Zesco United - Mufulira Wanderers?
Duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României.
În ce competiție se joacă Zesco United - Mufulira Wanderers?
În Super League (Zambia). Celelalte meciuri din competiție sunt mai jos.
Cine e favorită în Zesco United - Mufulira Wanderers?
Zesco United, la cota 1.69. Egalul e la 3.05.
Câte goluri se așteaptă în Zesco United - Mufulira Wanderers?
În jur de 2,0, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-0.