Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

JaponiaJaponia · J3 League

Nagano Parceiro – Matsumoto Yamaga

Nagano Parceiro
VÎÎVE
09:00 Duminică, 18 octombrie
Matsumoto Yamaga
ÎVÎVV
12.95 X3.15 22.30
1X1.55 X21.33 121.28

Ultimele 5 / 5: Nagano Parceiro marchează 1.6 și primește 1.4. Matsumoto Yamaga 0.8 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 29% · Oaspete 40%

Goluri / meci

1.6 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 40% / 20%

GG

—

Analiză Nagano Parceiro – Matsumoto Yamaga

Nagano Parceiro o primește pe Matsumoto Yamaga duminică, 18 octombrie, ora 09:00 (ora României), în J3 League (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Nagano Parceiro are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Matsumoto Yamaga are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Nagano Parceiro a câștigat 2, Matsumoto Yamaga a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 6. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Matsumoto Yamaga 0–1 Nagano Parceiro.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.95 / 3.15 / 2.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 31% pentru Nagano Parceiro, 29% pentru egal și 40% pentru Matsumoto Yamaga. Favorită e Matsumoto Yamaga.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Nagano Parceiro și 1,10 pentru Matsumoto Yamaga, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Nagano Parceiro câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Matsumoto Yamaga câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,4%.

Statistici-cheie
IndicatorNagano ParceiroMatsumoto Yamaga
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-23-0-2
Puncte / meci1,401,80
Goluri marcate (medie)8 (1,6)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)3 (0,6)
% Peste 2.540%20%
% GG60%20%
Victorii H2H (6 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,101,10
Șanse de victorie (model)36%35%

Goluri estimate

1,10 – 1,10 · total 2,20

1X2 model

36% · 29% · 35%

Peste 2.5 model

38% · cotă corectă 2.63

GG model

45% · cotă corectă 2.22

Distribuția golurilor
11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Nagano Parc. ↓ / Matsumoto Y. →012345
0 11,1 12,2 6,7 2,5 0,7 0,1
1 12,2 13,4 7,4 2,7 0,7 0,2
2 6,7 7,4 4,1 1,5 0,4 0,1
3 2,5 2,7 1,5 0,5 0,1 0,0
4 0,7 0,7 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nagano Parceiro, coloane = goluri Matsumoto Yamaga.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Nagano Parceiro 36%, egal 29%, Matsumoto Yamaga 35%. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
20%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Nagano Parceiro – Matsumoto Yamaga?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 09:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Nagano Parceiro – Matsumoto Yamaga?

Meciul face parte din J3 League (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Nagano Parceiro – Matsumoto Yamaga?

Cotele 1X2 sunt 2.95 / 3.15 / 2.30. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Nagano Parceiro, 29% egal și 40% pentru Matsumoto Yamaga, cu Matsumoto Yamaga favorită la cota 2.30.

Câte goluri se așteaptă în Nagano Parceiro – Matsumoto Yamaga?

Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,10 pentru Nagano Parceiro, 1,10 pentru Matsumoto Yamaga). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din J3 League
17.10
12:00
Zwiegen Kanazawa – Nara Club 1.973.25
17.10
12:00
Kagoshima United – Ehime 1.923.55
17.10
12:00
Ryukyu – Tochigi SC 2.672.50
18.10
08:00
Reilac Shiga – Sagamihara 2.702.47
18.10
08:00
Renofa Yamaguchi – Kochi United 1.584.90