Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SUASUA · USL League One

Westchester SC – Union Omaha

Westchester SC
VVEVV
02:00 Duminică, 18 octombrie
Union Omaha
ÎVVVV
13.65 X3.75 21.82
1X1.85 X21.22 121.22

Ultimele 5 / 5: Westchester SC marchează 2.4 și primește 1.2. Union Omaha 2.0 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 24% · Oaspete 50%

Goluri / meci

2.4 + 2.0

Peste 2.5

1.48 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.50 · Nu 2.42

Analiză Westchester SC – Union Omaha

Westchester SC o primește pe Union Omaha duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în USL League One (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Westchester SC are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 6 goluri primite (2,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Union Omaha are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Westchester SC a câștigat 0, Union Omaha a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 19.07.2026, s-a terminat Union Omaha 2–2 Westchester SC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.75 / 1.82. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 25% pentru Westchester SC, 24% pentru egal și 50% pentru Union Omaha. Favorită e Union Omaha. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.48 și sub 2.5 la 2.37, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,60) și cele deduse din cote (1,29 – 1,89) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Westchester SC și 1,74 pentru Union Omaha, adică 3,24 în total. Cu aceste valori, Westchester SC câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Union Omaha câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorWestchester SCUnion Omaha
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-04-0-1
Puncte / meci2,602,40
Goluri marcate (medie)12 (2,4)10 (2,0)
Goluri primite (medie)6 (1,2)5 (1,0)
% Peste 2.580%80%
% GG80%80%
Victorii H2H (3 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,501,74
Șanse de victorie (model)33%44%

Goluri estimate

1,50 – 1,74 · total 3,24

1X2 model

33% · 23% · 44%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Westchester. ↓ / Union Omaha →012345
0 3,9 6,8 5,9 3,4 1,5 0,5
1 5,9 10,2 8,9 5,2 2,2 0,8
2 4,4 7,7 6,7 3,9 1,7 0,6
3 2,2 3,8 3,3 1,9 0,8 0,3
4 0,8 1,4 1,3 0,7 0,3 0,1
5 0,2 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Westchester SC, coloane = goluri Union Omaha.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Westchester SC 33%, egal 23%, Union Omaha 44%. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.48 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
2.0
1.2
Primite / meci
1.0
80%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Westchester SC – Union Omaha?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Westchester SC – Union Omaha?

Meciul face parte din USL League One (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Westchester SC – Union Omaha?

Cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.75 / 1.82. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Westchester SC, 24% egal și 50% pentru Union Omaha, cu Union Omaha favorită la cota 1.82.

Câte goluri se așteaptă în Westchester SC – Union Omaha?

Modelul nostru estimează 3,24 goluri (1,50 pentru Westchester SC, 1,74 pentru Union Omaha). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din USL League One
17.10
23:00
NY Cosmos – One Knoxville 2.872.17
18.10
02:30
Fort Wayne – Sarasota Paradise 1.923.50