Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SUASUA · USL League One

Spokane Velocity – Chattanooga Red Wolves

Spokane Velocity
ÎVEVV
04:00 Duminică, 18 octombrie
Chattanooga Red Wolves
ÎVÎÎE
11.95 X3.45 23.50
1X1.24 X21.74 121.25

Ultimele 5 / 5: Spokane Velocity marchează 2.0 și primește 1.4. Chattanooga Red Wolves 0.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 47% · Egal 27% · Oaspete 26%

Goluri / meci

2.0 + 0.8

Peste 2.5

1.75 · forma 40% / 40%

GG

Da 1.68 · Nu 2.07

Analiză Spokane Velocity – Chattanooga Red Wolves

Spokane Velocity o primește pe Chattanooga Red Wolves duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în USL League One (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Spokane Velocity are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Chattanooga Red Wolves are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Spokane Velocity stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Spokane Velocity a câștigat 3, Chattanooga Red Wolves a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 01.10.2026, s-a terminat Chattanooga Red Wolves 0–1 Spokane Velocity.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.45 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 47% pentru Spokane Velocity, 27% pentru egal și 26% pentru Chattanooga Red Wolves. Favorită e Spokane Velocity. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.07.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,10) și cele deduse din cote (1,62 – 1,16) și ajunge la 1,61 goluri estimate pentru Spokane Velocity și 1,13 pentru Chattanooga Red Wolves, adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Spokane Velocity câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Chattanooga Red Wolves câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%.

Statistici-cheie
IndicatorSpokane VelocityChattanooga Red Wolves
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-1-3
Puncte / meci2,000,80
Goluri marcate (medie)10 (2,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)6 (1,2)
% Peste 2.540%40%
% GG40%20%
Victorii H2H (5 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,611,13
Șanse de victorie (model)48%27%

Goluri estimate

1,61 – 1,13 · total 2,74

1X2 model

48% · 25% · 27%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Spokane Vel. ↓ / Chattanooga. →012345
0 6,5 7,3 4,1 1,6 0,4 0,1
1 10,4 11,7 6,6 2,5 0,7 0,2
2 8,4 9,5 5,3 2,0 0,6 0,1
3 4,5 5,1 2,9 1,1 0,3 0,1
4 1,8 2,0 1,2 0,4 0,1 0,0
5 0,6 0,7 0,4 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Spokane Velocity, coloane = goluri Chattanooga Red Wolves.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
1.2
60%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Spokane Velocity – Chattanooga Red Wolves?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Spokane Velocity – Chattanooga Red Wolves?

Meciul face parte din USL League One (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Spokane Velocity – Chattanooga Red Wolves?

Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.45 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Spokane Velocity, 27% egal și 26% pentru Chattanooga Red Wolves, cu Spokane Velocity favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Spokane Velocity – Chattanooga Red Wolves?

Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,61 pentru Spokane Velocity, 1,13 pentru Chattanooga Red Wolves). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din USL League One
17.10
23:00
NY Cosmos – One Knoxville 2.872.17
18.10
02:00
Westchester SC – Union Omaha 3.651.82
18.10
02:30
Fort Wayne – Sarasota Paradise 1.923.50