Richmond Kickers – Corpus Christi
Ultimele 5 / 5: Richmond Kickers marchează 1.6 și primește 2.4. Corpus Christi 0.8 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 27% · Oaspete 36%
Goluri / meci
1.6 + 0.8
Peste 2.5
1.59 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.52 · Nu 2.37
Analiză Richmond Kickers – Corpus Christi
Richmond Kickers o primește pe Corpus Christi duminică, 18 octombrie, ora 01:00 (ora României), în USL League One (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Richmond Kickers are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 12 goluri primite (1,6 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Corpus Christi are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Corpus Christi stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 14.06.2026, Corpus Christi 1–0 Richmond Kickers. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.45 / 2.52. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 37% pentru Richmond Kickers, 27% pentru egal și 36% pentru Corpus Christi. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.59 și sub 2.5 la 2.17, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.52 și Nu la 2.37.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,60) și cele deduse din cote (1,51 – 1,49) și ajunge la 1,55 goluri estimate pentru Richmond Kickers și 1,55 pentru Corpus Christi, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Richmond Kickers câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Corpus Christi câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%.
| Indicator | Richmond Kickers | Corpus Christi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,55 | 1,55 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,55 – 1,55 · total 3,10
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Richmond Ki. ↓ / Corpus Chri. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 7,0 | 5,4 | 2,8 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 7,0 | 10,8 | 8,4 | 4,3 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,4 | 8,4 | 6,5 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 2,8 | 4,3 | 3,4 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,7 | 1,3 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Richmond Kickers, coloane = goluri Corpus Christi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Richmond Kickers. Richmond Kickers primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Corpus Christi. Corpus Christi primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Richmond Kickers 38%, egal 24%, Corpus Christi 38%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.06.26 | Corpus Christi – Richmond Kickers | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Richmond Kickers – Corpus Christi?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Richmond Kickers – Corpus Christi?
Meciul face parte din USL League One (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Richmond Kickers – Corpus Christi?
Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.45 / 2.52. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Richmond Kickers, 27% egal și 36% pentru Corpus Christi, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Richmond Kickers – Corpus Christi?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,55 pentru Richmond Kickers, 1,55 pentru Corpus Christi). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.