Forward Madison – Portland Hearts of Pine
Ultimele 5 / 5: Forward Madison marchează 1.0 și primește 1.0. Portland Hearts of Pine 1.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 59% · Egal 22% · Oaspete 19%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
1.50 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.59 · Nu 2.22
Analiză Forward Madison – Portland Hearts of Pine
Forward Madison o primește pe Portland Hearts of Pine duminică, 18 octombrie, ora 01:00 (ora României), în USL League One (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Forward Madison are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Portland Hearts of Pine are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Forward Madison a câștigat 2, Portland Hearts of Pine a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 17.08.2026, s-a terminat Portland Hearts of Pine 1–2 Forward Madison.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.54 / 4.10 / 4.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,7% pe piața asta), rămân 59% pentru Forward Madison, 22% pentru egal și 19% pentru Portland Hearts of Pine. Favorită e Forward Madison. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,20) și cele deduse din cote (2,07 – 1,09) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru Forward Madison și 1,14 pentru Portland Hearts of Pine, adică 2,92 în total. Cu aceste valori, Forward Madison câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Portland Hearts of Pine câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%.
| Indicator | Forward Madison | Portland Hearts of Pine |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,78 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 24% |
Goluri estimate
1,78 – 1,14 · total 2,92
1X2 model
53% · 23% · 24%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Forward Mad. ↓ / Portland He. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,4 | 6,1 | 3,5 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 9,6 | 10,9 | 6,2 | 2,4 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,5 | 9,7 | 5,6 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 5,1 | 5,8 | 3,3 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 2,3 | 2,6 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Forward Madison, coloane = goluri Portland Hearts of Pine.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Portland Hearts of Pine. Portland Hearts of Pine primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Forward Madison e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Forward Madison are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.08.26 | Portland Hearts of Pine – Forward Madison | 0–1 | 1–2 |
| 05.10.25 | Portland Hearts of Pine – Forward Madison | 0–2 | 1–3 |
| 25.05.25 | Forward Madison – Portland Hearts of Pine | 1–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Forward Madison – Portland Hearts of Pine?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Forward Madison – Portland Hearts of Pine?
Meciul face parte din USL League One (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Forward Madison – Portland Hearts of Pine?
Cotele 1X2 sunt 1.54 / 4.10 / 4.90. Fără marjă, asta înseamnă 59% pentru Forward Madison, 22% egal și 19% pentru Portland Hearts of Pine, cu Forward Madison favorită la cota 1.54.
Câte goluri se așteaptă în Forward Madison – Portland Hearts of Pine?
Modelul nostru estimează 2,92 goluri (1,78 pentru Forward Madison, 1,14 pentru Portland Hearts of Pine). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.