Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 3. Liga

Vranov – Slovan Sabinov

Vranov
ÎVÎVE
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Slovan Sabinov
ÎEEÎE
11.64 X3.80 24.20
1X1.15 X22.00 121.18

Ultimele 5 / 5: Vranov marchează 1.0 și primește 1.4. Slovan Sabinov 0.0 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 55% · Egal 24% · Oaspete 21%

Goluri / meci

1.0 + 0.0

Peste 2.5

— · forma 40% / 20%

GG

—

Analiză Vranov – Slovan Sabinov

Vranov o primește pe Slovan Sabinov sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Vranov are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Slovan Sabinov are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 0 goluri marcate și 5 goluri primite (0,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Vranov stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Vranov a câștigat 0, Slovan Sabinov a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Vranov 1–1 Slovan Sabinov.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.64 / 3.80 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 55% pentru Vranov, 24% pentru egal și 21% pentru Slovan Sabinov. Favorită e Vranov.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Vranov și 0,70 pentru Slovan Sabinov, adică 1,70 în total. Cu aceste valori, Vranov câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 33%, iar Slovan Sabinov câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 24%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 18,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorVranovSlovan Sabinov
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-20-3-2
Puncte / meci1,400,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)0 (0,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)5 (1,0)
% Peste 2.540%20%
% GG40%0%
Victorii H2H (2 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,000,70
Șanse de victorie (model)42%25%

Goluri estimate

1,00 – 0,70 · total 1,70

1X2 model

42% · 33% · 25%

Peste 2.5 model

24% · cotă corectă 4.17

GG model

32% · cotă corectă 3.13

Distribuția golurilor
18%0
31%1
27%2
15%3
6%4
3%5+

Sub 2.5: 76% · Peste 2.5: 24% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Vranov ↓ / Slovan Sabi. →012345
0 18,3 12,8 4,5 1,0 0,2 0,0
1 18,3 12,8 4,5 1,0 0,2 0,0
2 9,1 6,4 2,2 0,5 0,1 0,0
3 3,0 2,1 0,7 0,2 0,0 0,0
4 0,8 0,5 0,2 0,0 0,0 0,0
5 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vranov, coloane = goluri Slovan Sabinov.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Slovan Sabinov. Slovan Sabinov a marcat doar 0 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 33% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.15 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Nu marchează ambele (NG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 0–0 (18,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.0
1.4
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
20%
40%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Vranov – Slovan Sabinov?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Vranov – Slovan Sabinov?

Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Vranov – Slovan Sabinov?

Cotele 1X2 sunt 1.64 / 3.80 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Vranov, 24% egal și 21% pentru Slovan Sabinov, cu Vranov favorită la cota 1.64.

Câte goluri se așteaptă în Vranov – Slovan Sabinov?

Modelul nostru estimează 1,70 goluri (1,00 pentru Vranov, 0,70 pentru Slovan Sabinov). Peste 2.5 goluri are 24%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din 3. Liga
17.10
15:30
Fomat Martin – TJ Medzibrod 1.1411.00
17.10
15:30
Namestovo – Novohrad Lucenec 1.198.70