Banik Prievidza – Spartak Myjava
Ultimele 5 / 5: Banik Prievidza marchează 1.6 și primește 1.2. Spartak Myjava 1.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 29% · Egal 27% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Banik Prievidza – Spartak Myjava
Banik Prievidza o primește pe Spartak Myjava sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Banik Prievidza are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Spartak Myjava are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Spartak Myjava stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Banik Prievidza a câștigat 0, Spartak Myjava a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Banik Prievidza 1–1 Spartak Myjava.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.40 / 2.02. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 29% pentru Banik Prievidza, 27% pentru egal și 45% pentru Spartak Myjava. Favorită e Spartak Myjava.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Banik Prievidza și 1,40 pentru Spartak Myjava, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Banik Prievidza câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Spartak Myjava câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%.
| Indicator | Banik Prievidza | Spartak Myjava |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 0% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 44% |
Goluri estimate
1,10 – 1,40 · total 2,50
1X2 model
29% · 27% · 44%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Banik Priev. ↓ / Spartak Myj. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 11,5 | 8,0 | 3,8 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 9,0 | 12,6 | 8,8 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,0 | 7,0 | 4,9 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 1,8 | 2,5 | 1,8 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Banik Prievidza, coloane = goluri Spartak Myjava.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.03.26 | Banik Prievidza – Spartak Myjava | 0–0 | 1–1 |
| 15.08.25 | Spartak Myjava – Banik Prievidza | — | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Banik Prievidza – Spartak Myjava?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Banik Prievidza – Spartak Myjava?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Banik Prievidza – Spartak Myjava?
Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.40 / 2.02. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Banik Prievidza, 27% egal și 45% pentru Spartak Myjava, cu Spartak Myjava favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Banik Prievidza – Spartak Myjava?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,10 pentru Banik Prievidza, 1,40 pentru Spartak Myjava). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.