Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 3. Liga

Namestovo – Novohrad Lucenec

Namestovo
EVVVE
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Novohrad Lucenec
ÎÎVVÎ
11.19 X6.10 28.70
1X1.02 X23.60 121.05

Ultimele 5 / 5: Namestovo marchează 2.2 și primește 0.6. Novohrad Lucenec 1.6 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 75% · Egal 15% · Oaspete 10%

Goluri / meci

2.2 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 80%

GG

—

Analiză Namestovo – Novohrad Lucenec

Namestovo o primește pe Novohrad Lucenec sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Namestovo are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 3 goluri primite (2,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Novohrad Lucenec are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Namestovo stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Namestovo a câștigat 2, Novohrad Lucenec a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 23.05.2026, s-a terminat Novohrad Lucenec 1–1 Namestovo.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.19 / 6.10 / 8.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 75% pentru Namestovo, 15% pentru egal și 10% pentru Novohrad Lucenec. Favorită e Namestovo.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Namestovo și 1,10 pentru Novohrad Lucenec, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Namestovo câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Novohrad Lucenec câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 19 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorNamestovoNovohrad Lucenec
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-02-0-3
Puncte / meci2,201,20
Goluri marcate (medie)11 (2,2)8 (1,6)
Goluri primite (medie)3 (0,6)8 (1,6)
% Peste 2.560%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (5 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,901,10
Șanse de victorie (model)56%22%

Goluri estimate

1,90 – 1,10 · total 3,00

1X2 model

56% · 22% · 22%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Namestovo ↓ / Novohrad Lu. →012345
0 5,0 5,5 3,0 1,1 0,3 0,1
1 9,5 10,4 5,7 2,1 0,6 0,1
2 9,0 9,9 5,4 2,0 0,5 0,1
3 5,7 6,3 3,4 1,3 0,3 0,1
4 2,7 3,0 1,6 0,6 0,2 0,0
5 1,0 1,1 0,6 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Namestovo, coloane = goluri Novohrad Lucenec.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Novohrad Lucenec. Novohrad Lucenec primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Namestovo are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.6
0.6
Primite / meci
1.6
60%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Namestovo – Novohrad Lucenec?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Namestovo – Novohrad Lucenec?

Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Namestovo – Novohrad Lucenec?

Cotele 1X2 sunt 1.19 / 6.10 / 8.70. Fără marjă, asta înseamnă 75% pentru Namestovo, 15% egal și 10% pentru Novohrad Lucenec, cu Namestovo favorită la cota 1.19.

Câte goluri se așteaptă în Namestovo – Novohrad Lucenec?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,90 pentru Namestovo, 1,10 pentru Novohrad Lucenec). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 3. Liga
17.10
15:30
Fomat Martin – TJ Medzibrod 1.1411.00