Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 3. Liga

Castkovce – Druzstevnik Velke Ludince

Castkovce
ÎÎÎVE
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
11.88 X3.65 23.30
1X1.24 X21.73 121.20

Ultimele 5 / 5: Castkovce marchează 1.0 și primește 2.2. Druzstevnik Velke Ludince 1.6 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 25% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.0 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 80%

GG

—

Analiză Castkovce – Druzstevnik Velke Ludince

Castkovce o primește pe Druzstevnik Velke Ludince sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Castkovce are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Druzstevnik Velke Ludince are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 15 goluri primite (1,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Castkovce a câștigat 2, Druzstevnik Velke Ludince a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Castkovce 2–1 Druzstevnik Velke Ludince.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.88 / 3.65 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 48% pentru Castkovce, 25% pentru egal și 27% pentru Druzstevnik Velke Ludince. Favorită e Castkovce.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Castkovce și 1,90 pentru Druzstevnik Velke Ludince, adică 3,90 în total. Cu aceste valori, Castkovce câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Druzstevnik Velke Ludince câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 7,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCastkovceDruzstevnik Velke Ludince
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-1-3
Puncte / meci0,800,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)8 (1,6)
Goluri primite (medie)11 (2,2)15 (3,0)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (5 meciuri)22
Goluri estimate (model)2,001,90
Șanse de victorie (model)41%38%

Goluri estimate

2,00 – 1,90 · total 3,90

1X2 model

41% · 21% · 38%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

74% · cotă corectă 1.35

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Castkovce ↓ / Druzstevnik. →012345
0 2,0 3,8 3,7 2,3 1,1 0,4
1 4,0 7,7 7,3 4,6 2,2 0,8
2 4,0 7,7 7,3 4,6 2,2 0,8
3 2,7 5,1 4,9 3,1 1,5 0,6
4 1,3 2,6 2,4 1,5 0,7 0,3
5 0,5 1,0 1,0 0,6 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Castkovce, coloane = goluri Druzstevnik Velke Ludince.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Castkovce. Castkovce primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Druzstevnik Velke Ludince. Druzstevnik Velke Ludince primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Castkovce e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,4 goluri, față de 3,90 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Castkovce 41%, egal 21%, Druzstevnik Velke Ludince 38%. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 1–1 (7,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.6
2.2
Primite / meci
3.0
20%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Castkovce – Druzstevnik Velke Ludince?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Castkovce – Druzstevnik Velke Ludince?

Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Castkovce – Druzstevnik Velke Ludince?

Cotele 1X2 sunt 1.88 / 3.65 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Castkovce, 25% egal și 27% pentru Druzstevnik Velke Ludince, cu Castkovce favorită la cota 1.88.

Câte goluri se așteaptă în Castkovce – Druzstevnik Velke Ludince?

Modelul nostru estimează 3,90 goluri (2,00 pentru Castkovce, 1,90 pentru Druzstevnik Velke Ludince). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 3. Liga
17.10
15:30
Fomat Martin – TJ Medzibrod 1.1411.00
17.10
15:30
Namestovo – Novohrad Lucenec 1.198.70