Slovan Duslo Sala – Dunajska Luzna
Ultimele 5 / 5: Slovan Duslo Sala marchează 0.2 și primește 1.4. Dunajska Luzna 1.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 27% · Oaspete 36%
Goluri / meci
0.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 40% / 40%
GG
—
Analiză Slovan Duslo Sala – Dunajska Luzna
Slovan Duslo Sala o primește pe Dunajska Luzna sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Slovan Duslo Sala are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 7 goluri primite (0,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Dunajska Luzna are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Dunajska Luzna stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.30 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 37% pentru Slovan Duslo Sala, 27% pentru egal și 36% pentru Dunajska Luzna. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,40 goluri estimate pentru Slovan Duslo Sala și 1,40 pentru Dunajska Luzna, adică 1,80 în total. Cu aceste valori, Slovan Duslo Sala câștigă în 11% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Dunajska Luzna câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 25%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 23,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 26 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Slovan Duslo Sala | Dunajska Luzna |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 0,40 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 11% | 62% |
Goluri estimate
0,40 – 1,40 · total 1,80
1X2 model
11% · 27% · 62%
Peste 2.5 model
27% · cotă corectă 3.70
GG model
25% · cotă corectă 4.00
Sub 2.5: 73% · Peste 2.5: 27% · total goluri în 90 de minute
| Slovan Dusl. ↓ / Dunajska Lu. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 16,5 | 23,1 | 16,2 | 7,6 | 2,6 | 0,7 |
| 1 | 6,6 | 9,3 | 6,5 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 1,3 | 1,9 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Slovan Duslo Sala, coloane = goluri Dunajska Luzna.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Slovan Duslo Sala. Slovan Duslo Sala a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Dunajska Luzna are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 2.50 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Nu marchează ambele (NG) are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (23,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Slovan Duslo Sala – Dunajska Luzna?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Slovan Duslo Sala – Dunajska Luzna?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Slovan Duslo Sala – Dunajska Luzna?
Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.30 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Slovan Duslo Sala, 27% egal și 36% pentru Dunajska Luzna, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Slovan Duslo Sala – Dunajska Luzna?
Modelul nostru estimează 1,80 goluri (0,40 pentru Slovan Duslo Sala, 1,40 pentru Dunajska Luzna). Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 25%, iar cel mai probabil scor este 0–1.