Mexic · Liga Primera Premier, Group Stage
Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad
Ultimele 5 / 5: Tigres de Alica FC marchează 0.8 și primește 1.0. Reboceros de la Piedad 2.2 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 50% · Egal 27% · Oaspete 23%
Goluri / meci
0.8 + 2.2
Peste 2.5
1.78 · forma 20% / 100%
GG
Da 1.74 · Nu 1.97
Analiză Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad
Tigres de Alica FC o primește pe Reboceros de la Piedad sâmbătă, 17 octombrie, ora 05:30 (ora României), în Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tigres de Alica FC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Reboceros de la Piedad are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Reboceros de la Piedad stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Tigres de Alica FC a câștigat 2, Reboceros de la Piedad a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 25.01.2026, s-a terminat Tigres de Alica FC 2–1 Reboceros de la Piedad.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.40 / 3.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 50% pentru Tigres de Alica FC, 27% pentru egal și 23% pentru Reboceros de la Piedad. Favorită e Tigres de Alica FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.78 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.74 și Nu la 1.97.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,60) și cele deduse din cote (1,67 – 1,08) și ajunge la 1,39 goluri estimate pentru Tigres de Alica FC și 1,34 pentru Reboceros de la Piedad, adică 2,73 în total. Cu aceste valori, Tigres de Alica FC câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Reboceros de la Piedad câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Tigres de Alica FC | Reboceros de la Piedad |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 100% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,39 | 1,34 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 36% |
Goluri estimate
1,39 – 1,34 · total 2,73
1X2 model
38% · 26% · 36%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Tigres de A. ↓ / Reboceros d. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,5 | 8,7 | 5,9 | 2,6 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 9,1 | 12,1 | 8,1 | 3,6 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,3 | 8,4 | 5,7 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 2,9 | 3,9 | 2,6 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,0 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tigres de Alica FC, coloane = goluri Reboceros de la Piedad.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Tigres de Alica FC e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Tigres de Alica FC 38%, egal 26%, Reboceros de la Piedad 36%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.01.26 | Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad | 2–1 | 2–1 |
| 07.09.25 | Reboceros de la Piedad – Tigres de Alica FC | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 05:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad?
Meciul face parte din Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad?
Cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.40 / 3.85. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Tigres de Alica FC, 27% egal și 23% pentru Reboceros de la Piedad, cu Tigres de Alica FC favorită la cota 1.80.
Câte goluri se așteaptă în Tigres de Alica FC – Reboceros de la Piedad?
Modelul nostru estimează 2,73 goluri (1,39 pentru Tigres de Alica FC, 1,34 pentru Reboceros de la Piedad). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.