Duminică18 octombrie
Live 29 Pune pont

LetoniaLetonia · 1.Liga

Valmiera - FK Tukums 2000/TSS II

Valmiera
EÎVEV
14:00 Duminică, 18 octombrie
FK Tukums 2000/TSS II
ÎVVÎÎ
11.10 X8.10 211.00
1X— X24.60 121.03

Goluri pe meci, ultimele 5: Valmiera 2,6 marcate, 1,8 primite · FK Tukums 2000/TSS II 1,2 marcate, 2,4 primite

1X2, fără marjă

Gazdă 81% · Egal 11% · Oaspete 8%

Goluri / meci

2,6 + 1,2

Peste 2.5

- · forma 80% / 80%

GG

Da 1.65 · Nu 2.12

Analiză Valmiera - FK Tukums 2000/TSS II

Duminică, 18 octombrie, de la 14:00, FK Tukums 2000/TSS II joacă pe terenul lui Valmiera, în 1.Liga (Letonia).

În ultimele 5 meciuri, Valmiera are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 13-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. FK Tukums 2000/TSS II vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 12. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: FK Tukums 2000/TSS II - Valmiera 1-4, pe 14 iunie 2026.

Valmiera pleacă favorită, la cota 1.10. Egalul e la 8.10, iar FK Tukums 2000/TSS II la 11.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 81% șanse de victorie.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru Valmiera și 1,5 pentru FK Tukums 2000/TSS II. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 59% la victorie, față de 81%.

Statistici-cheie
IndicatorValmieraFK Tukums 2000/TSS II
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-12-0-3
Puncte / meci1,601,20
Goluri marcate (medie)13 (2,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)12 (2,4)
% Peste 2.580%80%
% GG100%40%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,501,50
Șanse de victorie (model)59%22%

Goluri estimate

2,50 - 1,50 · total 4,00

1X2 model

59% · 19% · 22%

Peste 2.5 model

76% · cotă corectă 1.32

GG model

71% · cotă corectă 1.41

Distribuția golurilor
2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Valmiera ↓ / FK Tukums 2. →012345
0 1,8 2,7 2,1 1,0 0,4 0,1
1 4,6 6,9 5,2 2,6 1,0 0,3
2 5,7 8,6 6,4 3,2 1,2 0,4
3 4,8 7,2 5,4 2,7 1,0 0,3
4 3,0 4,5 3,4 1,7 0,6 0,2
5 1,5 2,2 1,7 0,8 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Valmiera, coloane = goluri FK Tukums 2000/TSS II.

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Valmiera. Valmiera a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: FK Tukums 2000/TSS II. FK Tukums 2000/TSS II a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Verdict

Victorie Valmiera are 59% în model, dar la 1.10 plătește sub cota corectă de 1.69. Peste 2.5 goluri: 76% în model, adică o cotă corectă de 1.32. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 71%. Cota de 1.65 e peste cea corectă (1.41). Scorul cel mai probabil: 2-1.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · din ultimele meciuri ale fiecărei echipe

Comparație
2,6
Goluri / meci
1,2
1,8
Primite / meci
2,4
40%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
80%
100%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Valmiera - FK Tukums 2000/TSS II?

Duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României.

În ce competiție se joacă Valmiera - FK Tukums 2000/TSS II?

În 1.Liga (Letonia). Celelalte meciuri din competiție sunt mai jos.

Cine e favorită în Valmiera - FK Tukums 2000/TSS II?

Valmiera, la cota 1.10. Egalul e la 8.10.

Câte goluri se așteaptă în Valmiera - FK Tukums 2000/TSS II?

În jur de 4,0, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 2-1.

Alte meciuri din 1.Liga
17.10
15:00
Smiltene - Riga FC II 2-2
11.10
18:00
Riga FC II - Rezekne 5-0