Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

LetoniaLetonia · 1.Liga

SK Super Nova II – FS Metta

SK Super Nova II
EÎEÎE
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
FS Metta
VVVEV
120.00 X9.40 21.05
1X6.40 X2— 12—

Ultimele 5 / 5: SK Super Nova II marchează 1.0 și primește 1.6. FS Metta 4.4 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 5% · Egal 10% · Oaspete 86%

Goluri / meci

1.0 + 4.4

Peste 2.5

1.27 · forma 40% / 100%

GG

Da 2.55 · Nu 1.46

Analiză SK Super Nova II – FS Metta

SK Super Nova II o primește pe FS Metta sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 1.Liga (Letonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

SK Super Nova II are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. FS Metta are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 22 de goluri marcate și 3 goluri primite (4,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, FS Metta stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 13.06.2026, FS Metta 7–3 SK Super Nova II. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 20.00 / 9.40 / 1.05. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 5% pentru SK Super Nova II, 10% pentru egal și 86% pentru FS Metta. Favorită e FS Metta. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.27 și sub 2.5 la 3.15, adică 71% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.55 și Nu la 1.46.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 3,00) și cele deduse din cote (0,60 – 3,09) și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru SK Super Nova II și 3,04 pentru FS Metta, adică 3,74 în total. Cu aceste valori, SK Super Nova II câștigă în 5% din cazuri, egalul iese în 11%, iar FS Metta câștigă în 84%. Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 0–3, cu 11,1%.

Statistici-cheie
IndicatorSK Super Nova IIFS Metta
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-24-1-0
Puncte / meci0,602,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)22 (4,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)3 (0,6)
% Peste 2.540%100%
% GG80%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)0,703,04
Șanse de victorie (model)5%84%

Goluri estimate

0,70 – 3,04 · total 3,74

1X2 model

5% · 11% · 84%

Peste 2.5 model

72% · cotă corectă 1.39

GG model

48% · cotă corectă 2.08

Distribuția golurilor
2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Sub 2.5: 28% · Peste 2.5: 72% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
SK Super No. ↓ / FS Metta →012345
0 2,4 7,2 11,0 11,1 8,5 5,1
1 1,7 5,1 7,7 7,8 5,9 3,6
2 0,6 1,8 2,7 2,7 2,1 1,3
3 0,1 0,4 0,6 0,6 0,5 0,3
4 0,0 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SK Super Nova II, coloane = goluri FS Metta.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SK Super Nova II. SK Super Nova II primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie FS Metta are 84% în model (cotă corectă 1.19), dar cota 1.05 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–3 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
4.4
1.6
Primite / meci
0.6
0%
Victorii
80%
40%
Peste 2.5
100%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe SK Super Nova II – FS Metta?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă SK Super Nova II – FS Metta?

Meciul face parte din 1.Liga (Letonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre SK Super Nova II – FS Metta?

Cotele 1X2 sunt 20.00 / 9.40 / 1.05. Fără marjă, asta înseamnă 5% pentru SK Super Nova II, 10% egal și 86% pentru FS Metta, cu FS Metta favorită la cota 1.05.

Câte goluri se așteaptă în SK Super Nova II – FS Metta?

Modelul nostru estimează 3,74 goluri (0,70 pentru SK Super Nova II, 3,04 pentru FS Metta). Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 0–3.

Alte meciuri din 1.Liga
17.10
15:00
Smiltene – Riga FC II 3.351.76
11.10
18:00
Riga FC II – Rezekne 5–0
10.10
17:00
JFK Ventspils – Leevon PPK 0–4
10.10
15:00
Skanstes SK – JDSF Alberts 0–2