Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C
Ultimele 5 / 5: Aurrera de Vitoria marchează 1.6 și primește 1.4. Real Sociedad C 2.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 30% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.6 + 2.2
Peste 2.5
2.12 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.87 · Nu 1.85
Analiză Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C
Aurrera de Vitoria o primește pe Real Sociedad C sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Aurrera de Vitoria are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Real Sociedad C are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 8 goluri primite (2,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Aurrera de Vitoria a câștigat 1, Real Sociedad C a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 31.01.2026, s-a terminat Real Sociedad C 0–1 Aurrera de Vitoria.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.00 / 2.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 32% pentru Aurrera de Vitoria, 30% pentru egal și 38% pentru Real Sociedad C. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.63, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,80) și cele deduse din cote (1,15 – 1,26) și ajunge la 1,38 goluri estimate pentru Aurrera de Vitoria și 1,53 pentru Real Sociedad C, adică 2,91 în total. Cu aceste valori, Aurrera de Vitoria câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Real Sociedad C câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,5%.
| Indicator | Aurrera de Vitoria | Real Sociedad C |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,38 | 1,53 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 41% |
Goluri estimate
1,38 – 1,53 · total 2,91
1X2 model
34% · 25% · 41%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Aurrera de . ↓ / Real Socied. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,4 | 8,3 | 6,4 | 3,3 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 7,5 | 11,5 | 8,8 | 4,5 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,2 | 7,9 | 6,1 | 3,1 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 2,4 | 3,7 | 2,8 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Aurrera de Vitoria, coloane = goluri Real Sociedad C.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Real Sociedad C. Real Sociedad C primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,40 goluri, cotele doar 2,42. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Aurrera de Vitoria 34%, egal 25%, Real Sociedad C 41%. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 2.12 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.87 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 31.01.26 | Real Sociedad C – Aurrera de Vitoria | 0–1 | 0–1 |
| 21.09.25 | Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C | 0–1 | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C?
Cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.00 / 2.40. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Aurrera de Vitoria, 30% egal și 38% pentru Real Sociedad C, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Aurrera de Vitoria – Real Sociedad C?
Modelul nostru estimează 2,91 goluri (1,38 pentru Aurrera de Vitoria, 1,53 pentru Real Sociedad C). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.