Vineri16 octombrie
Live 53 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

Levante B – SC Torrevieja CF

Levante B
VVVEÎ
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
SC Torrevieja CF
EÎVÎÎ
11.59 X3.60 24.85
1X1.04 X22.52 121.17

Ultimele 5 / 5: Levante B marchează 1.6 și primește 0.4. SC Torrevieja CF 0.8 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 57% · Egal 25% · Oaspete 19%

Goluri / meci

1.6 + 0.8

Peste 2.5

1.95 · forma 40% / 20%

GG

Da 2.22 · Nu 1.59

Analiză Levante B – SC Torrevieja CF

Levante B o primește pe SC Torrevieja CF sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Levante B are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. SC Torrevieja CF are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Levante B stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.59 / 3.60 / 4.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 57% pentru Levante B, 25% pentru egal și 19% pentru SC Torrevieja CF. Favorită e Levante B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.76, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.22 și Nu la 1.59.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 0,60) și cele deduse din cote (1,70 – 0,87) și ajunge la 1,65 goluri estimate pentru Levante B și 0,74 pentru SC Torrevieja CF, adică 2,39 în total. Cu aceste valori, Levante B câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 24%, iar SC Torrevieja CF câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,1%.

Statistici-cheie
IndicatorLevante BSC Torrevieja CF
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-1-3
Puncte / meci2,000,80
Goluri marcate (medie)8 (1,6)4 (0,8)
Goluri primite (medie)2 (0,4)8 (1,6)
% Peste 2.540%20%
% GG20%20%
Goluri estimate (model)1,650,74
Șanse de victorie (model)59%17%

Goluri estimate

1,65 – 0,74 · total 2,39

1X2 model

59% · 24% · 17%

Peste 2.5 model

43% · cotă corectă 2.33

GG model

42% · cotă corectă 2.38

Distribuția golurilor
9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Levante B ↓ / SC Torrevie. →012345
0 9,2 6,8 2,5 0,6 0,1 0,0
1 15,1 11,2 4,1 1,0 0,2 0,0
2 12,5 9,2 3,4 0,8 0,2 0,0
3 6,9 5,1 1,9 0,5 0,1 0,0
4 2,8 2,1 0,8 0,2 0,0 0,0
5 0,9 0,7 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Levante B, coloane = goluri SC Torrevieja CF.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SC Torrevieja CF. SC Torrevieja CF primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Levante B are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.76 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.8
0.4
Primite / meci
1.6
60%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
20%
20%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Levante B – SC Torrevieja CF?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Levante B – SC Torrevieja CF?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Levante B – SC Torrevieja CF?

Cotele 1X2 sunt 1.59 / 3.60 / 4.85. Fără marjă, asta înseamnă 57% pentru Levante B, 25% egal și 19% pentru SC Torrevieja CF, cu Levante B favorită la cota 1.59.

Câte goluri se așteaptă în Levante B – SC Torrevieja CF?

Modelul nostru estimează 2,39 goluri (1,65 pentru Levante B, 0,74 pentru SC Torrevieja CF). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Tercera Division
14.10
21:00
CF Montanesa – L Escala 2–0
14.10
21:00
Cornella – Peralada 1–1
11.10
20:00
Xerez DFC – San Roque Lepe 2–2