Vineri16 octombrie
Live 54 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

Panaderia Pulido – CD San Miguel

Panaderia Pulido
VVÎEV
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
CD San Miguel
VVÎVE
12.20 X3.10 23.05
1X1.29 X21.53 121.27

Ultimele 5 / 5: Panaderia Pulido marchează 2.8 și primește 2.2. CD San Miguel 1.6 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 29% · Oaspete 30%

Goluri / meci

2.8 + 1.6

Peste 2.5

1.83 · forma 80% / 20%

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză Panaderia Pulido – CD San Miguel

Panaderia Pulido o primește pe CD San Miguel sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Panaderia Pulido are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 11 goluri primite (2,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. CD San Miguel are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Panaderia Pulido a câștigat 2, CD San Miguel a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat CD San Miguel 1–1 Panaderia Pulido.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.10 / 3.05. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 41% pentru Panaderia Pulido, 29% pentru egal și 30% pentru CD San Miguel. Favorită e Panaderia Pulido. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.83 și sub 2.5 la 1.87, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,90) și cele deduse din cote (1,47 – 1,22) și ajunge la 1,59 goluri estimate pentru Panaderia Pulido și 1,56 pentru CD San Miguel, adică 3,15 în total. Cu aceste valori, Panaderia Pulido câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 24%, iar CD San Miguel câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.

Statistici-cheie
IndicatorPanaderia PulidoCD San Miguel
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-1-1
Puncte / meci2,002,00
Goluri marcate (medie)14 (2,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)11 (2,2)3 (0,6)
% Peste 2.580%20%
% GG80%40%
Victorii H2H (4 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,591,56
Șanse de victorie (model)39%37%

Goluri estimate

1,59 – 1,56 · total 3,15

1X2 model

39% · 24% · 37%

Peste 2.5 model

61% · cotă corectă 1.64

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Panaderia P. ↓ / CD San Migu. →012345
0 4,3 6,7 5,2 2,7 1,1 0,3
1 6,8 10,6 8,3 4,3 1,7 0,5
2 5,4 8,5 6,6 3,4 1,3 0,4
3 2,9 4,5 3,5 1,8 0,7 0,2
4 1,1 1,8 1,4 0,7 0,3 0,1
5 0,4 0,6 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Panaderia Pulido, coloane = goluri CD San Miguel.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Panaderia Pulido. Panaderia Pulido primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,60 goluri, cotele doar 2,70. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Panaderia Pulido 39%, egal 24%, CD San Miguel 37%. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.83 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
1.6
2.2
Primite / meci
0.6
60%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
20%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Panaderia Pulido – CD San Miguel?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Panaderia Pulido – CD San Miguel?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Panaderia Pulido – CD San Miguel?

Cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.10 / 3.05. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Panaderia Pulido, 29% egal și 30% pentru CD San Miguel, cu Panaderia Pulido favorită la cota 2.20.

Câte goluri se așteaptă în Panaderia Pulido – CD San Miguel?

Modelul nostru estimează 3,15 goluri (1,59 pentru Panaderia Pulido, 1,56 pentru CD San Miguel). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
13:00
Levante B – SC Torrevieja CF 1.456.30
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 1.923.45
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.452.67
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.223.00