Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Ud Montecarlo U19 – Ue Sant Andreu U19
Ultimele 5 / 5: Ud Montecarlo U19 marchează 1.0 și primește 3.6. Ue Sant Andreu U19 0.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 27% · Oaspete 37%
Goluri / meci
1.0 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 60%
GG
—
Analiză Ud Montecarlo U19 – Ue Sant Andreu U19
Ud Montecarlo U19 o primește pe Ue Sant Andreu U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ud Montecarlo U19 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 18 goluri primite (1,0 marcate și 3,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Ue Sant Andreu U19 are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 11 goluri primite (0,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.35 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 36% pentru Ud Montecarlo U19, 27% pentru egal și 37% pentru Ue Sant Andreu U19. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Ud Montecarlo U19 și 2,00 pentru Ue Sant Andreu U19, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Ud Montecarlo U19 câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Ue Sant Andreu U19 câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,7%.
| Indicator | Ud Montecarlo U19 | Ue Sant Andreu U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 18 (3,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 80% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 47% |
Goluri estimate
1,60 – 2,00 · total 3,60
1X2 model
31% · 22% · 47%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Ud Montecar. ↓ / Ue Sant And. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 5,5 | 5,5 | 3,6 | 1,8 | 0,7 |
| 1 | 4,4 | 8,7 | 8,7 | 5,8 | 2,9 | 1,2 |
| 2 | 3,5 | 7,0 | 7,0 | 4,7 | 2,3 | 0,9 |
| 3 | 1,9 | 3,7 | 3,7 | 2,5 | 1,2 | 0,5 |
| 4 | 0,7 | 1,5 | 1,5 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ud Montecarlo U19, coloane = goluri Ue Sant Andreu U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ud Montecarlo U19. Ud Montecarlo U19 primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Ue Sant Andreu U19. Ue Sant Andreu U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Ue Sant Andreu U19. Ue Sant Andreu U19 a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ud Montecarlo U19 – Ue Sant Andreu U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ud Montecarlo U19 – Ue Sant Andreu U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ud Montecarlo U19 – Ue Sant Andreu U19?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.35 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Ud Montecarlo U19, 27% egal și 37% pentru Ue Sant Andreu U19, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Ud Montecarlo U19 – Ue Sant Andreu U19?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,60 pentru Ud Montecarlo U19, 2,00 pentru Ue Sant Andreu U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.