Spania · U19 Division de Honor Juvenil
AD Alcorcon U19 – CF Trival Valderas Alcorcon U19
Ultimele 5 / 5: AD Alcorcon U19 marchează 1.4 și primește 1.8. CF Trival Valderas Alcorcon U19 1.2 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 48% · Egal 25% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.4 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză AD Alcorcon U19 – CF Trival Valderas Alcorcon U19
AD Alcorcon U19 o primește pe CF Trival Valderas Alcorcon U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
AD Alcorcon U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. CF Trival Valderas Alcorcon U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.60 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 48% pentru AD Alcorcon U19, 25% pentru egal și 27% pentru CF Trival Valderas Alcorcon U19. Favorită e AD Alcorcon U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru AD Alcorcon U19 și 1,50 pentru CF Trival Valderas Alcorcon U19, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, AD Alcorcon U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar CF Trival Valderas Alcorcon U19 câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%.
| Indicator | AD Alcorcon U19 | CF Trival Valderas Alcorcon U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 32% |
Goluri estimate
1,80 – 1,50 · total 3,30
1X2 model
45% · 23% · 32%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| AD Alcorcon. ↓ / CF Trival V. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 5,5 | 4,1 | 2,1 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 6,6 | 10,0 | 7,5 | 3,7 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 6,0 | 9,0 | 6,7 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 3,6 | 5,4 | 4,0 | 2,0 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,6 | 2,4 | 1,8 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AD Alcorcon U19, coloane = goluri CF Trival Valderas Alcorcon U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: AD Alcorcon U19. AD Alcorcon U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: CF Trival Valderas Alcorcon U19. CF Trival Valderas Alcorcon U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. AD Alcorcon U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe AD Alcorcon U19 – CF Trival Valderas Alcorcon U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă AD Alcorcon U19 – CF Trival Valderas Alcorcon U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre AD Alcorcon U19 – CF Trival Valderas Alcorcon U19?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.60 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru AD Alcorcon U19, 25% egal și 27% pentru CF Trival Valderas Alcorcon U19, cu AD Alcorcon U19 favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în AD Alcorcon U19 – CF Trival Valderas Alcorcon U19?
Modelul nostru estimează 3,30 goluri (1,80 pentru AD Alcorcon U19, 1,50 pentru CF Trival Valderas Alcorcon U19). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.