Spania · U19 Division de Honor Juvenil
UD Valle de Aranguren U19 – Damm U19
Ultimele 5 / 5: UD Valle de Aranguren U19 marchează 1.0 și primește 1.4. Damm U19 1.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 26% · Oaspete 43%
Goluri / meci
1.0 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză UD Valle de Aranguren U19 – Damm U19
UD Valle de Aranguren U19 o primește pe Damm U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
UD Valle de Aranguren U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Damm U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.85 / 3.50 / 2.12. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 32% pentru UD Valle de Aranguren U19, 26% pentru egal și 43% pentru Damm U19. Favorită e Damm U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru UD Valle de Aranguren U19 și 1,60 pentru Damm U19, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, UD Valle de Aranguren U19 câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Damm U19 câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.
| Indicator | UD Valle de Aranguren U19 | Damm U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 100% |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,60 – 1,60 · total 3,20
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| UD Valle de. ↓ / Damm U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 6,5 | 5,2 | 2,8 | 1,1 | 0,4 |
| 1 | 6,5 | 10,4 | 8,3 | 4,5 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,2 | 8,3 | 6,7 | 3,6 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 2,8 | 4,5 | 3,6 | 1,9 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,8 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UD Valle de Aranguren U19, coloane = goluri Damm U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Damm U19. Damm U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Damm U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: UD Valle de Aranguren U19 38%, egal 24%, Damm U19 38%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe UD Valle de Aranguren U19 – Damm U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă UD Valle de Aranguren U19 – Damm U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre UD Valle de Aranguren U19 – Damm U19?
Cotele 1X2 sunt 2.85 / 3.50 / 2.12. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru UD Valle de Aranguren U19, 26% egal și 43% pentru Damm U19, cu Damm U19 favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în UD Valle de Aranguren U19 – Damm U19?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,60 pentru UD Valle de Aranguren U19, 1,60 pentru Damm U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.