Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BelgiaBelgia · National Division 1 - VV

Thes Sport – Cercle Brugge B

Thes Sport
ÎEVÎE
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Cercle Brugge B
VÎÎÎV
11.75 X3.70 23.75
1X1.19 X21.87 121.19

Ultimele 5 / 5: Thes Sport marchează 1.0 și primește 1.2. Cercle Brugge B 1.4 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 52% · Egal 24% · Oaspete 24%

Goluri / meci

1.0 + 1.4

Peste 2.5

1.54 · forma 20% / 100%

GG

Da 1.56 · Nu 2.30

Analiză Thes Sport – Cercle Brugge B

Thes Sport o primește pe Cercle Brugge B sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Thes Sport are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Cercle Brugge B are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Thes Sport a câștigat 2, Cercle Brugge B a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 13.02.2026, s-a terminat Cercle Brugge B 1–1 Thes Sport.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.75 / 3.70 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 52% pentru Thes Sport, 24% pentru egal și 24% pentru Cercle Brugge B. Favorită e Thes Sport. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.56 și Nu la 2.30.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,30) și cele deduse din cote (1,86 – 1,22) și ajunge la 1,73 goluri estimate pentru Thes Sport și 1,26 pentru Cercle Brugge B, adică 2,99 în total. Cu aceste valori, Thes Sport câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Cercle Brugge B câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.

Statistici-cheie
IndicatorThes SportCercle Brugge B
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-22-0-3
Puncte / meci1,001,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)11 (2,2)
% Peste 2.520%100%
% GG60%100%
Victorii H2H (4 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,731,26
Șanse de victorie (model)48%28%

Goluri estimate

1,73 – 1,26 · total 2,99

1X2 model

48% · 24% · 28%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Thes Sport ↓ / Cercle Brug. →012345
0 5,0 6,3 4,0 1,7 0,5 0,1
1 8,7 11,0 6,9 2,9 0,9 0,2
2 7,5 9,5 6,0 2,5 0,8 0,2
3 4,3 5,5 3,4 1,4 0,5 0,1
4 1,9 2,4 1,5 0,6 0,2 0,0
5 0,6 0,8 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Thes Sport, coloane = goluri Cercle Brugge B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Cercle Brugge B. Cercle Brugge B primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Thes Sport e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.4
1.2
Primite / meci
2.2
20%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
100%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Thes Sport – Cercle Brugge B?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Thes Sport – Cercle Brugge B?

Meciul face parte din National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Thes Sport – Cercle Brugge B?

Cotele 1X2 sunt 1.75 / 3.70 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru Thes Sport, 24% egal și 24% pentru Cercle Brugge B, cu Thes Sport favorită la cota 1.75.

Câte goluri se așteaptă în Thes Sport – Cercle Brugge B?

Modelul nostru estimează 2,99 goluri (1,73 pentru Thes Sport, 1,26 pentru Cercle Brugge B). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National Division 1 - VV
17.10
20:30
Dessel – Belisia Bilzen 2.122.85
17.10
21:00
Hoogstraten – Roeselare 3.152.02
17.10
21:00
Mandel United – KVV Zelzate 1.853.50
11.10
16:00
Merelbeke – Mandel United 0–2
11.10
16:00
Leuven B – Heist 0–0