Belgia · National Division 1 - VV
Dessel – Belisia Bilzen
Ultimele 5 / 5: Dessel marchează 1.6 și primește 1.8. Belisia Bilzen 1.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 26% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
1.42 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.40 · Nu 2.72
Analiză Dessel – Belisia Bilzen
Dessel o primește pe Belisia Bilzen sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30 (ora României), în National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dessel are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Belisia Bilzen are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Dessel a câștigat 2, Belisia Bilzen a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Belisia Bilzen 3–0 Dessel.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.50 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 43% pentru Dessel, 26% pentru egal și 32% pentru Belisia Bilzen. Favorită e Dessel. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.55, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.40 și Nu la 2.72.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,70) și cele deduse din cote (1,78 – 1,52) și ajunge la 1,64 goluri estimate pentru Dessel și 1,61 pentru Belisia Bilzen, adică 3,25 în total. Cu aceste valori, Dessel câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Belisia Bilzen câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.
| Indicator | Dessel | Belisia Bilzen |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,64 | 1,61 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 38% |
Goluri estimate
1,64 – 1,61 · total 3,25
1X2 model
39% · 23% · 38%
Peste 2.5 model
63% · cotă corectă 1.59
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute
| Dessel ↓ / Belisia Bil. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,9 | 6,2 | 5,0 | 2,7 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 6,4 | 10,2 | 8,2 | 4,4 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,2 | 8,4 | 6,8 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 2,9 | 4,6 | 3,7 | 2,0 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 1,2 | 1,9 | 1,5 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dessel, coloane = goluri Belisia Bilzen.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dessel. Dessel primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Dessel 39%, egal 23%, Belisia Bilzen 38%. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.40 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.72, pentru care modelul calculează 36%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.03.26 | Belisia Bilzen – Dessel | 2–0 | 3–0 |
| 11.10.25 | Dessel – Belisia Bilzen | 0–1 | 3–2 |
| 08.03.25 | Dessel – Belisia Bilzen | 0–0 | 0–0 |
| 15.09.24 | Belisia Bilzen – Dessel | 0–3 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dessel – Belisia Bilzen?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dessel – Belisia Bilzen?
Meciul face parte din National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dessel – Belisia Bilzen?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.50 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Dessel, 26% egal și 32% pentru Belisia Bilzen, cu Dessel favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în Dessel – Belisia Bilzen?
Modelul nostru estimează 3,25 goluri (1,64 pentru Dessel, 1,61 pentru Belisia Bilzen). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.