Belgia · National Division 1 - VV
Mandel United – KVV Zelzate
Ultimele 5 / 5: Mandel United marchează 1.4 și primește 1.2. KVV Zelzate 1.0 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 25% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.4 + 1.0
Peste 2.5
1.56 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.55 · Nu 2.30
Analiză Mandel United – KVV Zelzate
Mandel United o primește pe KVV Zelzate sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mandel United are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. KVV Zelzate are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 12 goluri primite (1,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mandel United stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.55 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 49% pentru Mandel United, 25% pentru egal și 26% pentru KVV Zelzate. Favorită e Mandel United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,10) și cele deduse din cote (1,80 – 1,26) și ajunge la 1,85 goluri estimate pentru Mandel United și 1,18 pentru KVV Zelzate, adică 3,03 în total. Cu aceste valori, Mandel United câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 23%, iar KVV Zelzate câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,5%.
| Indicator | Mandel United | KVV Zelzate |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,85 | 1,18 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 24% |
Goluri estimate
1,85 – 1,18 · total 3,03
1X2 model
53% · 23% · 24%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Mandel Unit. ↓ / KVV Zelzate → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,8 | 5,7 | 3,4 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 8,9 | 10,5 | 6,2 | 2,4 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,3 | 9,8 | 5,8 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 5,1 | 6,0 | 3,5 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 2,4 | 2,8 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 1,0 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mandel United, coloane = goluri KVV Zelzate.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: KVV Zelzate. KVV Zelzate primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Mandel United are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 1.85 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,5%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.30, pentru care modelul calculează 42%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mandel United – KVV Zelzate?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mandel United – KVV Zelzate?
Meciul face parte din National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mandel United – KVV Zelzate?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.55 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Mandel United, 25% egal și 26% pentru KVV Zelzate, cu Mandel United favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în Mandel United – KVV Zelzate?
Modelul nostru estimează 3,03 goluri (1,85 pentru Mandel United, 1,18 pentru KVV Zelzate). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.