Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BelgiaBelgia · National Division 1 - VV

Hoogstraten – Roeselare

Hoogstraten
VVEÎÎ
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Roeselare
VVÎÎE
13.15 X3.40 22.02
1X1.62 X21.28 121.23

Ultimele 5 / 5: Hoogstraten marchează 2.2 și primește 2.4. Roeselare 1.4 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 27% · Oaspete 45%

Goluri / meci

2.2 + 1.4

Peste 2.5

1.55 · forma 100% / 40%

GG

Da 1.51 · Nu 2.40

Analiză Hoogstraten – Roeselare

Hoogstraten o primește pe Roeselare sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hoogstraten are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 12 goluri primite (2,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Roeselare are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Hoogstraten a câștigat 0, Roeselare a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 28.03.2026, s-a terminat Hoogstraten 1–1 Roeselare.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.40 / 2.02. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 29% pentru Hoogstraten, 27% pentru egal și 45% pentru Roeselare. Favorită e Roeselare. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.55 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.51 și Nu la 2.40.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,90) și cele deduse din cote (1,35 – 1,72) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Hoogstraten și 1,81 pentru Roeselare, adică 3,23 în total. Cu aceste valori, Hoogstraten câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Roeselare câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.

Statistici-cheie
IndicatorHoogstratenRoeselare
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)11 (2,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)4 (0,8)
% Peste 2.5100%40%
% GG60%40%
Victorii H2H (2 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,421,81
Șanse de victorie (model)30%47%

Goluri estimate

1,42 – 1,81 · total 3,23

1X2 model

30% · 23% · 47%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hoogstraten ↓ / Roeselare →012345
0 4,0 7,2 6,5 3,9 1,8 0,6
1 5,6 10,2 9,2 5,6 2,5 0,9
2 4,0 7,2 6,5 3,9 1,8 0,6
3 1,9 3,4 3,1 1,9 0,8 0,3
4 0,7 1,2 1,1 0,7 0,3 0,1
5 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hoogstraten, coloane = goluri Roeselare.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Hoogstraten. Hoogstraten primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.4
2.4
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
40%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hoogstraten – Roeselare?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hoogstraten – Roeselare?

Meciul face parte din National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hoogstraten – Roeselare?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.40 / 2.02. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Hoogstraten, 27% egal și 45% pentru Roeselare, cu Roeselare favorită la cota 2.02.

Câte goluri se așteaptă în Hoogstraten – Roeselare?

Modelul nostru estimează 3,23 goluri (1,42 pentru Hoogstraten, 1,81 pentru Roeselare). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National Division 1 - VV
17.10
20:30
Dessel – Belisia Bilzen 2.122.85
17.10
21:00
Mandel United – KVV Zelzate 1.853.50
17.10
21:00
Thes Sport – Cercle Brugge B 1.753.75
11.10
16:00
Merelbeke – Mandel United 0–2
11.10
16:00
Leuven B – Heist 0–0