Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BelgiaBelgia · National Division 1 - VV

Lyra-Lierse Berlaar – KFC Houtvenne

Lyra-Lierse Berlaar
ÎÎÎVE
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
KFC Houtvenne
VÎVÎV
12.92 X3.45 22.10
1X1.58 X21.31 121.22

Ultimele 5 / 5: Lyra-Lierse Berlaar marchează 1.8 și primește 2.8. KFC Houtvenne 1.4 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 26% · Oaspete 43%

Goluri / meci

1.8 + 1.4

Peste 2.5

1.47 · forma 100% / 80%

GG

Da 1.45 · Nu 2.57

Analiză Lyra-Lierse Berlaar – KFC Houtvenne

Lyra-Lierse Berlaar o primește pe KFC Houtvenne sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lyra-Lierse Berlaar are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 14 goluri primite (1,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. KFC Houtvenne are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, KFC Houtvenne stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Lyra-Lierse Berlaar a câștigat 2, KFC Houtvenne a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Lyra-Lierse Berlaar 4–3 KFC Houtvenne.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.45 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 31% pentru Lyra-Lierse Berlaar, 26% pentru egal și 43% pentru KFC Houtvenne. Favorită e KFC Houtvenne. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 2,10) și cele deduse din cote (1,46 – 1,75) și ajunge la 1,63 goluri estimate pentru Lyra-Lierse Berlaar și 1,92 pentru KFC Houtvenne, adică 3,55 în total. Cu aceste valori, Lyra-Lierse Berlaar câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 22%, iar KFC Houtvenne câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,0%.

Statistici-cheie
IndicatorLyra-Lierse BerlaarKFC Houtvenne
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-0-2
Puncte / meci0,801,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)14 (2,8)9 (1,8)
% Peste 2.5100%80%
% GG80%20%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,631,92
Șanse de victorie (model)33%45%

Goluri estimate

1,63 – 1,92 · total 3,55

1X2 model

33% · 22% · 45%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

69% · cotă corectă 1.45

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lyra-Lierse. ↓ / KFC Houtven. →012345
0 2,9 5,5 5,3 3,4 1,6 0,6
1 4,7 9,0 8,6 5,5 2,7 1,0
2 3,8 7,3 7,0 4,5 2,2 0,8
3 2,1 4,0 3,8 2,4 1,2 0,5
4 0,8 1,6 1,6 1,0 0,5 0,2
5 0,3 0,5 0,5 0,3 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lyra-Lierse Berlaar, coloane = goluri KFC Houtvenne.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lyra-Lierse Berlaar. Lyra-Lierse Berlaar primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: KFC Houtvenne. KFC Houtvenne primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,21. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Lyra-Lierse Berlaar 33%, egal 22%, KFC Houtvenne 45%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.4
2.8
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
60%
100%
Peste 2.5
80%
80%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lyra-Lierse Berlaar – KFC Houtvenne?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lyra-Lierse Berlaar – KFC Houtvenne?

Meciul face parte din National Division 1 - VV (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lyra-Lierse Berlaar – KFC Houtvenne?

Cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.45 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Lyra-Lierse Berlaar, 26% egal și 43% pentru KFC Houtvenne, cu KFC Houtvenne favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Lyra-Lierse Berlaar – KFC Houtvenne?

Modelul nostru estimează 3,55 goluri (1,63 pentru Lyra-Lierse Berlaar, 1,92 pentru KFC Houtvenne). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National Division 1 - VV
17.10
20:30
Dessel – Belisia Bilzen 2.122.85
17.10
21:00
Hoogstraten – Roeselare 3.152.02
17.10
21:00
Mandel United – KVV Zelzate 1.853.50
17.10
21:00
Thes Sport – Cercle Brugge B 1.753.75
11.10
16:00
Merelbeke – Mandel United 0–2
11.10
16:00
Leuven B – Heist 0–0