Teplice U19 – Hradec Kralove U19
Ultimele 5 / 5: Teplice U19 marchează 1.4 și primește 3.6. Hradec Kralove U19 2.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 25% · Egal 22% · Oaspete 53%
Goluri / meci
1.4 + 2.0
Peste 2.5
1.25 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.32 · Nu 3.10
Analiză Teplice U19 – Hradec Kralove U19
Teplice U19 o primește pe Hradec Kralove U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Teplice U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 18 goluri primite (1,4 marcate și 3,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Hradec Kralove U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.60 / 4.10 / 1.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 25% pentru Teplice U19, 22% pentru egal și 53% pentru Hradec Kralove U19. Favorită e Hradec Kralove U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.25, adică 72% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.32 și Nu la 3.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,80) și cele deduse din cote (1,51 – 2,23) și ajunge la 1,51 goluri estimate pentru Teplice U19 și 2,52 pentru Hradec Kralove U19, adică 4,03 în total. Cu aceste valori, Teplice U19 câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Hradec Kralove U19 câștigă în 60%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,5%.
| Indicator | Teplice U19 | Hradec Kralove U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 18 (3,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,51 | 2,52 |
| Șanse de victorie (model) | 22% | 60% |
Goluri estimate
1,51 – 2,52 · total 4,03
1X2 model
22% · 18% · 60%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
72% · cotă corectă 1.39
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Teplice U19 ↓ / Hradec Kral. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 4,5 | 5,6 | 4,7 | 3,0 | 1,5 |
| 1 | 2,7 | 6,8 | 8,5 | 7,2 | 4,5 | 2,3 |
| 2 | 2,0 | 5,1 | 6,4 | 5,4 | 3,4 | 1,7 |
| 3 | 1,0 | 2,6 | 3,2 | 2,7 | 1,7 | 0,9 |
| 4 | 0,4 | 1,0 | 1,2 | 1,0 | 0,6 | 0,3 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Teplice U19, coloane = goluri Hradec Kralove U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Teplice U19. Teplice U19 primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Hradec Kralove U19. Hradec Kralove U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,30 goluri, cotele doar 3,75. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Hradec Kralove U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Hradec Kralove U19 are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.70 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.25 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Teplice U19 – Hradec Kralove U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Teplice U19 – Hradec Kralove U19?
Meciul face parte din Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Teplice U19 – Hradec Kralove U19?
Cotele 1X2 sunt 3.60 / 4.10 / 1.70. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Teplice U19, 22% egal și 53% pentru Hradec Kralove U19, cu Hradec Kralove U19 favorită la cota 1.70.
Câte goluri se așteaptă în Teplice U19 – Hradec Kralove U19?
Modelul nostru estimează 4,03 goluri (1,51 pentru Teplice U19, 2,52 pentru Hradec Kralove U19). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.