Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19
Ultimele 5 / 5: Slovacko U19 marchează 2.0 și primește 2.0. Sigma Olomouc U19 3.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 22% · Oaspete 50%
Goluri / meci
2.0 + 3.8
Peste 2.5
1.30 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.35 · Nu 2.92
Analiză Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19
Slovacko U19 o primește pe Sigma Olomouc U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Slovacko U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Sigma Olomouc U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 11 goluri primite (3,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sigma Olomouc U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Slovacko U19 a câștigat 3, Sigma Olomouc U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Slovacko U19 1–0 Sigma Olomouc U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.25 / 4.10 / 1.80. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 28% pentru Slovacko U19, 22% pentru egal și 50% pentru Sigma Olomouc U19. Favorită e Sigma Olomouc U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.30 și sub 2.5 la 3.00, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.35 și Nu la 2.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 2,90) și cele deduse din cote (1,52 – 2,08) și ajunge la 1,81 goluri estimate pentru Slovacko U19 și 2,49 pentru Sigma Olomouc U19, adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Slovacko U19 câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Sigma Olomouc U19 câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,6%.
| Indicator | Slovacko U19 | Sigma Olomouc U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 19 (3,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,81 | 2,49 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 53% |
Goluri estimate
1,81 – 2,49 · total 4,30
1X2 model
28% · 19% · 53%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Slovacko U19 ↓ / Sigma Olomo. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 3,4 | 4,2 | 3,5 | 2,2 | 1,1 |
| 1 | 2,5 | 6,1 | 7,6 | 6,3 | 3,9 | 2,0 |
| 2 | 2,2 | 5,5 | 6,9 | 5,7 | 3,6 | 1,8 |
| 3 | 1,3 | 3,3 | 4,2 | 3,5 | 2,1 | 1,1 |
| 4 | 0,6 | 1,5 | 1,9 | 1,6 | 1,0 | 0,5 |
| 5 | 0,2 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Slovacko U19, coloane = goluri Sigma Olomouc U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Slovacko U19. Slovacko U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Sigma Olomouc U19. Sigma Olomouc U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,00 goluri, cotele doar 3,60. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,6 goluri, față de 4,30 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sigma Olomouc U19 are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25), iar cota 1.30 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.05.26 | Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19 | 0–0 | 1–0 |
| 18.10.25 | Sigma Olomouc U19 – Slovacko U19 | — | 2–1 |
| 03.05.25 | Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19 | — | 3–0 |
| 05.10.24 | Sigma Olomouc U19 – Slovacko U19 | — | 2–1 |
| 04.05.24 | Sigma Olomouc U19 – Slovacko U19 | — | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19?
Meciul face parte din Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19?
Cotele 1X2 sunt 3.25 / 4.10 / 1.80. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Slovacko U19, 22% egal și 50% pentru Sigma Olomouc U19, cu Sigma Olomouc U19 favorită la cota 1.80.
Câte goluri se așteaptă în Slovacko U19 – Sigma Olomouc U19?
Modelul nostru estimează 4,30 goluri (1,81 pentru Slovacko U19, 2,49 pentru Sigma Olomouc U19). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.