Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

CehiaCehia · Liga 1 U19

Dukla Praga U19 – Dynamo Ceske Budejovice U19

Dukla Praga U19
ÎVEÎV
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
11.97 X3.90 22.92
1X1.30 X21.67 121.18

Ultimele 5 / 5: Dukla Praga U19 marchează 1.4 și primește 1.4. Dynamo Ceske Budejovice U19 2.6 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 23% · Oaspete 31%

Goluri / meci

1.4 + 2.6

Peste 2.5

1.27 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.31 · Nu 3.20

Analiză Dukla Praga U19 – Dynamo Ceske Budejovice U19

Dukla Praga U19 o primește pe Dynamo Ceske Budejovice U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dukla Praga U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Dynamo Ceske Budejovice U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Dukla Praga U19 a câștigat 3, Dynamo Ceske Budejovice U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 20.03.2026, s-a terminat Dukla Praga U19 2–5 Dynamo Ceske Budejovice U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.90 / 2.92. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 46% pentru Dukla Praga U19, 23% pentru egal și 31% pentru Dynamo Ceske Budejovice U19. Favorită e Dukla Praga U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.27 și sub 2.5 la 3.15, adică 71% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.31 și Nu la 3.20.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,00) și cele deduse din cote (2,03 – 1,66) și ajunge la 1,77 goluri estimate pentru Dukla Praga U19 și 1,83 pentru Dynamo Ceske Budejovice U19, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Dukla Praga U19 câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Dynamo Ceske Budejovice U19 câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorDukla Praga U19Dynamo Ceske Budejovice U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)7 (1,4)13 (2,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)8 (1,6)
% Peste 2.540%80%
% GG40%80%
Victorii H2H (5 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,771,83
Șanse de victorie (model)38%40%

Goluri estimate

1,77 – 1,83 · total 3,60

1X2 model

38% · 22% · 40%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

70% · cotă corectă 1.43

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dukla Praga. ↓ / Dynamo Cesk. →012345
0 2,7 5,0 4,6 2,8 1,3 0,5
1 4,8 8,9 8,1 4,9 2,3 0,8
2 4,3 7,8 7,2 4,4 2,0 0,7
3 2,5 4,6 4,2 2,6 1,2 0,4
4 1,1 2,0 1,9 1,1 0,5 0,2
5 0,4 0,7 0,7 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dukla Praga U19, coloane = goluri Dynamo Ceske Budejovice U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Dynamo Ceske Budejovice U19. Dynamo Ceske Budejovice U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Dukla Praga U19 38%, egal 22%, Dynamo Ceske Budejovice U19 40%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
2.6
1.4
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
80%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dukla Praga U19 – Dynamo Ceske Budejovice U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dukla Praga U19 – Dynamo Ceske Budejovice U19?

Meciul face parte din Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Dukla Praga U19 – Dynamo Ceske Budejovice U19?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.90 / 2.92. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Dukla Praga U19, 23% egal și 31% pentru Dynamo Ceske Budejovice U19, cu Dukla Praga U19 favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Dukla Praga U19 – Dynamo Ceske Budejovice U19?

Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,77 pentru Dukla Praga U19, 1,83 pentru Dynamo Ceske Budejovice U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga 1 U19
17.10
12:00
Opava U19 – Zbrojovka Brno U19 1.823.40
17.10
13:00
Karvina U19 – Sparta Praga U19 3.551.72