Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

CehiaCehia · Liga 1 U19

Mlada Boleslav U19 – Slavia Praga U19

Mlada Boleslav U19
ÎÎÎVV
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Slavia Praga U19
VVÎEÎ
11.77 X4.00 23.40
1X1.23 X21.85 121.16

Ultimele 5 / 5: Mlada Boleslav U19 marchează 1.4 și primește 2.2. Slavia Praga U19 1.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 23% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.4 + 1.8

Peste 2.5

1.27 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.33 · Nu 3.05

Analiză Mlada Boleslav U19 – Slavia Praga U19

Mlada Boleslav U19 o primește pe Slavia Praga U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Mlada Boleslav U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Slavia Praga U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Mlada Boleslav U19 a câștigat 2, Slavia Praga U19 a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Slavia Praga U19 0–3 Mlada Boleslav U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.77 / 4.00 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 51% pentru Mlada Boleslav U19, 23% pentru egal și 27% pentru Slavia Praga U19. Favorită e Mlada Boleslav U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.27 și sub 2.5 la 3.15, adică 71% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.33 și Nu la 3.05.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,00) și cele deduse din cote (2,15 – 1,54) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru Mlada Boleslav U19 și 1,77 pentru Slavia Praga U19, adică 3,55 în total. Cu aceste valori, Mlada Boleslav U19 câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Slavia Praga U19 câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMlada Boleslav U19Slavia Praga U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-32-1-2
Puncte / meci1,201,40
Goluri marcate (medie)7 (1,4)9 (1,8)
Goluri primite (medie)11 (2,2)7 (1,4)
% Peste 2.560%60%
% GG40%60%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,781,77
Șanse de victorie (model)39%39%

Goluri estimate

1,78 – 1,77 · total 3,55

1X2 model

39% · 22% · 39%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

69% · cotă corectă 1.45

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Mlada Boles. ↓ / Slavia Prag. →012345
0 2,9 5,1 4,5 2,7 1,2 0,4
1 5,1 9,0 8,0 4,7 2,1 0,7
2 4,6 8,1 7,1 4,2 1,9 0,7
3 2,7 4,8 4,2 2,5 1,1 0,4
4 1,2 2,1 1,9 1,1 0,5 0,2
5 0,4 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mlada Boleslav U19, coloane = goluri Slavia Praga U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Mlada Boleslav U19. Mlada Boleslav U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Mlada Boleslav U19 39%, egal 22%, Slavia Praga U19 39%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.8
2.2
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Mlada Boleslav U19 – Slavia Praga U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Mlada Boleslav U19 – Slavia Praga U19?

Meciul face parte din Liga 1 U19 (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Mlada Boleslav U19 – Slavia Praga U19?

Cotele 1X2 sunt 1.77 / 4.00 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Mlada Boleslav U19, 23% egal și 27% pentru Slavia Praga U19, cu Mlada Boleslav U19 favorită la cota 1.77.

Câte goluri se așteaptă în Mlada Boleslav U19 – Slavia Praga U19?

Modelul nostru estimează 3,55 goluri (1,78 pentru Mlada Boleslav U19, 1,77 pentru Slavia Praga U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga 1 U19
17.10
12:00
Opava U19 – Zbrojovka Brno U19 1.823.40
17.10
13:00
Karvina U19 – Sparta Praga U19 3.551.72