Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata
Ultimele 5 / 5: Ironi Nesher marchează 2.6 și primește 1.0. Maccabi Ironi Kiryat Ata 2.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 27% · Oaspete 36%
Goluri / meci
2.6 + 2.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata
Ironi Nesher o primește pe Maccabi Ironi Kiryat Ata Vineri, 16 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Liga Alef (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ironi Nesher are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Maccabi Ironi Kiryat Ata are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 7 goluri primite (2,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Ironi Nesher a câștigat 0, Maccabi Ironi Kiryat Ata a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 19.12.2025, s-a terminat Maccabi Ironi Kiryat Ata 2–1 Ironi Nesher.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.35 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 37% pentru Ironi Nesher, 27% pentru egal și 36% pentru Maccabi Ironi Kiryat Ata. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Ironi Nesher și 1,80 pentru Maccabi Ironi Kiryat Ata, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, Ironi Nesher câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Maccabi Ironi Kiryat Ata câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,1%.
| Indicator | Ironi Nesher | Maccabi Ironi Kiryat Ata |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 36% |
Goluri estimate
2,00 – 1,80 · total 3,80
1X2 model
43% · 21% · 36%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
72% · cotă corectă 1.39
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| Ironi Nesher ↓ / Maccabi Iro. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,2 | 4,0 | 3,6 | 2,2 | 1,0 | 0,4 |
| 1 | 4,5 | 8,1 | 7,2 | 4,3 | 2,0 | 0,7 |
| 2 | 4,5 | 8,1 | 7,2 | 4,3 | 2,0 | 0,7 |
| 3 | 3,0 | 5,4 | 4,8 | 2,9 | 1,3 | 0,5 |
| 4 | 1,5 | 2,7 | 2,4 | 1,4 | 0,7 | 0,2 |
| 5 | 0,6 | 1,1 | 1,0 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ironi Nesher, coloane = goluri Maccabi Ironi Kiryat Ata.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Ironi Nesher 43%, egal 21%, Maccabi Ironi Kiryat Ata 36%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.12.25 | Maccabi Ironi Kiryat Ata – Ironi Nesher | — | 2–1 |
| 16.01.25 | Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata | — | 1–1 |
| 09.04.24 | Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata | — | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata?
Meciul începe Vineri, 16 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata?
Meciul face parte din Liga Alef (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata?
Cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.35 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Ironi Nesher, 27% egal și 36% pentru Maccabi Ironi Kiryat Ata, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Ironi Nesher – Maccabi Ironi Kiryat Ata?
Modelul nostru estimează 3,80 goluri (2,00 pentru Ironi Nesher, 1,80 pentru Maccabi Ironi Kiryat Ata). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–1.