Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers
Ultimele 5 / 5: Tarxien Rainbows marchează 2.0 și primește 0.8. Zebbug Rangers 0.8 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 69% · Egal 19% · Oaspete 12%
Goluri / meci
2.0 + 0.8
Peste 2.5
1.54 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.88 · Nu 1.82
Analiză Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers
Tarxien Rainbows o primește pe Zebbug Rangers duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Challenge League (Malta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tarxien Rainbows are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Zebbug Rangers are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tarxien Rainbows stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Tarxien Rainbows a câștigat 1, Zebbug Rangers a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 23.11.2024, s-a terminat Tarxien Rainbows 0–2 Zebbug Rangers.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.30 / 4.80 / 7.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 69% pentru Tarxien Rainbows, 19% pentru egal și 12% pentru Zebbug Rangers. Favorită e Tarxien Rainbows. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.88 și Nu la 1.82.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 0,80) și cele deduse din cote (2,24 – 0,84) și ajunge la 2,02 goluri estimate pentru Tarxien Rainbows și 0,82 pentru Zebbug Rangers, adică 2,84 în total. Cu aceste valori, Tarxien Rainbows câștigă în 66% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Zebbug Rangers câștigă în 14%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 11,9%.
| Indicator | Tarxien Rainbows | Zebbug Rangers |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,02 | 0,82 |
| Șanse de victorie (model) | 66% | 14% |
Goluri estimate
2,02 – 0,82 · total 2,84
1X2 model
66% · 20% · 14%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
49% · cotă corectă 2.04
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| Tarxien Rai. ↓ / Zebbug Rang. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,8 | 4,8 | 2,0 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 11,8 | 9,7 | 4,0 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 11,9 | 9,8 | 4,0 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 8,0 | 6,6 | 2,7 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 4,1 | 3,3 | 1,4 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,6 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tarxien Rainbows, coloane = goluri Zebbug Rangers.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Zebbug Rangers. Zebbug Rangers primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tarxien Rainbows are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.11.24 | Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers | — | 0–2 |
| 10.03.24 | Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers | 0–1 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers?
Meciul face parte din Challenge League (Malta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers?
Cotele 1X2 sunt 1.30 / 4.80 / 7.20. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru Tarxien Rainbows, 19% egal și 12% pentru Zebbug Rangers, cu Tarxien Rainbows favorită la cota 1.30.
Câte goluri se așteaptă în Tarxien Rainbows – Zebbug Rangers?
Modelul nostru estimează 2,84 goluri (2,02 pentru Tarxien Rainbows, 0,82 pentru Zebbug Rangers). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 2–0.