Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

MaltaMalta · Challenge League

Naxxar Lions – Victoria Hotspurs

Naxxar Lions
VVÎÎÎ
15:00 Duminică, 18 octombrie
Victoria Hotspurs
ÎVVÎV
12.22 X3.50 22.72
1X1.35 X21.53 121.22

Ultimele 5 / 5: Naxxar Lions marchează 2.0 și primește 2.0. Victoria Hotspurs 1.6 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 26% · Oaspete 33%

Goluri / meci

2.0 + 1.6

Peste 2.5

1.51 · forma 80% / 100%

GG

Da 1.47 · Nu 2.50

Analiză Naxxar Lions – Victoria Hotspurs

Naxxar Lions o primește pe Victoria Hotspurs duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Challenge League (Malta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Naxxar Lions are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Victoria Hotspurs are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Victoria Hotspurs stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.50 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 41% pentru Naxxar Lions, 26% pentru egal și 33% pentru Victoria Hotspurs. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.51 și sub 2.5 la 2.32, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,80) și cele deduse din cote (1,65 – 1,48) și ajunge la 1,83 goluri estimate pentru Naxxar Lions și 1,64 pentru Victoria Hotspurs, adică 3,47 în total. Cu aceste valori, Naxxar Lions câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Victoria Hotspurs câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,3%.

Statistici-cheie
IndicatorNaxxar LionsVictoria Hotspurs
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-0-2
Puncte / meci1,201,80
Goluri marcate (medie)10 (2,0)8 (1,6)
Goluri primite (medie)10 (2,0)10 (2,0)
% Peste 2.580%100%
% GG80%40%
Goluri estimate (model)1,831,64
Șanse de victorie (model)43%35%

Goluri estimate

1,83 – 1,64 · total 3,47

1X2 model

43% · 22% · 35%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
21%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Naxxar Lions ↓ / Victoria Ho. →012345
0 3,1 5,1 4,2 2,3 0,9 0,3
1 5,7 9,3 7,7 4,2 1,7 0,6
2 5,2 8,5 7,0 3,8 1,6 0,5
3 3,2 5,2 4,3 2,3 1,0 0,3
4 1,5 2,4 2,0 1,1 0,4 0,1
5 0,5 0,9 0,7 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Naxxar Lions, coloane = goluri Victoria Hotspurs.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Naxxar Lions. Naxxar Lions primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Victoria Hotspurs. Victoria Hotspurs primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,80 goluri, cotele doar 3,13. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Naxxar Lions 43%, egal 22%, Victoria Hotspurs 35%. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.6
2.0
Primite / meci
2.0
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
100%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Naxxar Lions – Victoria Hotspurs?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Naxxar Lions – Victoria Hotspurs?

Meciul face parte din Challenge League (Malta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Naxxar Lions – Victoria Hotspurs?

Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.50 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Naxxar Lions, 26% egal și 33% pentru Victoria Hotspurs, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Naxxar Lions – Victoria Hotspurs?

Modelul nostru estimează 3,47 goluri (1,83 pentru Naxxar Lions, 1,64 pentru Victoria Hotspurs). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Challenge League
17.10
15:00
St. Andrews FC – Mgarr Utd 3.301.95
17.10
17:30
Melita – Pieta Hotspurs 2.103.00
17.10
18:00
Zurrieq – Gudja United 2.073.00
17.10
20:30
Fgura United – Santa Lucia 2.372.52
11.10
18:30
Santa Lucia – Zurrieq 1–1