Vineri16 octombrie
Live 92 Pune pont

MaltaMalta · Challenge League

Zurrieq – Gudja United

Zurrieq
EÎÎVÎ
18:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Gudja United
ÎÎÎVV
12.07 X3.40 23.00
1X1.29 X21.60 121.23

Ultimele 5 / 5: Zurrieq marchează 1.2 și primește 1.8. Gudja United 1.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 26% · Oaspete 30%

Goluri / meci

1.2 + 1.0

Peste 2.5

1.78 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.67 · Nu 2.07

Analiză Zurrieq – Gudja United

Zurrieq o primește pe Gudja United sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Challenge League (Malta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Zurrieq are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Gudja United are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Zurrieq a câștigat 2, Gudja United a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 21.02.2026, s-a terminat Gudja United 0–3 Zurrieq.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.40 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 44% pentru Zurrieq, 26% pentru egal și 30% pentru Gudja United. Favorită e Zurrieq. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.78 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,40) și cele deduse din cote (1,52 – 1,23) și ajunge la 1,46 goluri estimate pentru Zurrieq și 1,31 pentru Gudja United, adică 2,77 în total. Cu aceste valori, Zurrieq câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Gudja United câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorZurrieqGudja United
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-0-3
Puncte / meci0,801,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)8 (1,6)
% Peste 2.560%40%
% GG60%20%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,461,31
Șanse de victorie (model)41%34%

Goluri estimate

1,46 – 1,31 · total 2,77

1X2 model

41% · 25% · 34%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Zurrieq ↓ / Gudja United →012345
0 6,3 8,2 5,4 2,3 0,8 0,2
1 9,1 12,0 7,9 3,4 1,1 0,3
2 6,7 8,7 5,7 2,5 0,8 0,2
3 3,3 4,3 2,8 1,2 0,4 0,1
4 1,2 1,6 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,3 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zurrieq, coloane = goluri Gudja United.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Zurrieq. Zurrieq primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Gudja United. Gudja United primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Zurrieq e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Zurrieq 41%, egal 25%, Gudja United 34%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.0
1.8
Primite / meci
1.6
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Zurrieq – Gudja United?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Zurrieq – Gudja United?

Meciul face parte din Challenge League (Malta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Zurrieq – Gudja United?

Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.40 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Zurrieq, 26% egal și 30% pentru Gudja United, cu Zurrieq favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Zurrieq – Gudja United?

Modelul nostru estimează 2,77 goluri (1,46 pentru Zurrieq, 1,31 pentru Gudja United). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Challenge League
17.10
15:00
St. Andrews FC – Mgarr Utd 3.152.00
17.10
17:30
Melita – Pieta Hotspurs 2.202.77
17.10
20:30
Fgura United – Santa Lucia 2.372.52
11.10
18:30
Santa Lucia – Zurrieq 1–1
11.10
16:00
Attard – Melita 0–0