Danemarca Am. · Danmarksserien
Tarnby FF – Fredensborg BI
Ultimele 5 / 5: Tarnby FF marchează 3.0 și primește 1.8. Fredensborg BI 3.2 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 24% · Oaspete 37%
Goluri / meci
3.0 + 3.2
Peste 2.5
1.26 · forma 100% / 100%
GG
Da 1.28 · Nu 3.30
Analiză Tarnby FF – Fredensborg BI
Tarnby FF o primește pe Fredensborg BI sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tarnby FF are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 9 goluri primite (3,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Fredensborg BI are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 14 goluri primite (3,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tarnby FF stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Tarnby FF a câștigat 1, Fredensborg BI a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 14.08.2026, s-a terminat Fredensborg BI 2–1 Tarnby FF.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.75 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 39% pentru Tarnby FF, 24% pentru egal și 37% pentru Fredensborg BI. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.26 și sub 2.5 la 3.20, adică 72% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.28 și Nu la 3.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,90 – 2,50) și cele deduse din cote (1,88 – 1,83) și ajunge la 2,39 goluri estimate pentru Tarnby FF și 2,17 pentru Fredensborg BI, adică 4,56 în total. Cu aceste valori, Tarnby FF câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Fredensborg BI câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,0%.
| Indicator | Tarnby FF | Fredensborg BI |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,39 | 2,17 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 37% |
Goluri estimate
2,39 – 2,17 · total 4,56
1X2 model
44% · 19% · 37%
Peste 2.5 model
83% · cotă corectă 1.20
GG model
80% · cotă corectă 1.25
Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute
| Tarnby FF ↓ / Fredensborg. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,0 | 2,3 | 2,5 | 1,8 | 1,0 | 0,4 |
| 1 | 2,5 | 5,4 | 5,9 | 4,3 | 2,3 | 1,0 |
| 2 | 3,0 | 6,5 | 7,0 | 5,1 | 2,8 | 1,2 |
| 3 | 2,4 | 5,2 | 5,6 | 4,1 | 2,2 | 1,0 |
| 4 | 1,4 | 3,1 | 3,3 | 2,4 | 1,3 | 0,6 |
| 5 | 0,7 | 1,5 | 1,6 | 1,2 | 0,6 | 0,3 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tarnby FF, coloane = goluri Fredensborg BI.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Tarnby FF. Tarnby FF primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Fredensborg BI. Fredensborg BI primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,40 goluri, cotele doar 3,72. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Tarnby FF 44%, egal 19%, Fredensborg BI 37%. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20), iar cota 1.26 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 80% în model (cotă corectă 1.25), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,0%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.30, pentru care modelul calculează 20%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.08.26 | Fredensborg BI – Tarnby FF | — | 2–1 |
| 17.05.26 | Tarnby FF – Fredensborg BI | — | 3–3 |
| 11.04.26 | Fredensborg BI – Tarnby FF | — | 1–1 |
| 21.03.25 | Tarnby FF – Fredensborg BI | — | 2–2 |
| 21.09.24 | Fredensborg BI – Tarnby FF | — | 2–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tarnby FF – Fredensborg BI?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tarnby FF – Fredensborg BI?
Meciul face parte din Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tarnby FF – Fredensborg BI?
Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.75 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Tarnby FF, 24% egal și 37% pentru Fredensborg BI, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Tarnby FF – Fredensborg BI?
Modelul nostru estimează 4,56 goluri (2,39 pentru Tarnby FF, 2,17 pentru Fredensborg BI). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor este 2–2.