Danemarca Am. · Danmarksserien
Allerod FK – Glostrup FK
Ultimele 5 / 5: Allerod FK marchează 2.4 și primește 3.0. Glostrup FK 3.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 17% · Egal 21% · Oaspete 61%
Goluri / meci
2.4 + 3.0
Peste 2.5
1.23 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.36 · Nu 2.92
Analiză Allerod FK – Glostrup FK
Allerod FK o primește pe Glostrup FK sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Allerod FK are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 15 goluri primite (2,4 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Glostrup FK are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 5 goluri primite (3,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Glostrup FK stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Allerod FK a câștigat 0, Glostrup FK a câștigat 6, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 7 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 7. Ultima întâlnire, pe 15.08.2026, s-a terminat Glostrup FK 4–1 Allerod FK.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.15 / 4.25 / 1.46. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 17% pentru Allerod FK, 21% pentru egal și 61% pentru Glostrup FK. Favorită e Glostrup FK. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.23 și sub 2.5 la 3.35, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.36 și Nu la 2.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 3,00) și cele deduse din cote (1,32 – 2,49) și ajunge la 1,51 goluri estimate pentru Allerod FK și 2,74 pentru Glostrup FK, adică 4,25 în total. Cu aceste valori, Allerod FK câștigă în 19% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Glostrup FK câștigă în 64%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,1%.
| Indicator | Allerod FK | Glostrup FK |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 15 (3,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 100% | 80% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 0 | 6 |
| Goluri estimate (model) | 1,51 | 2,74 |
| Șanse de victorie (model) | 19% | 64% |
Goluri estimate
1,51 – 2,74 · total 4,25
1X2 model
19% · 17% · 64%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
73% · cotă corectă 1.37
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Allerod FK ↓ / Glostrup FK → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 3,9 | 5,4 | 4,9 | 3,3 | 1,8 |
| 1 | 2,2 | 5,9 | 8,1 | 7,4 | 5,1 | 2,8 |
| 2 | 1,6 | 4,5 | 6,1 | 5,6 | 3,8 | 2,1 |
| 3 | 0,8 | 2,2 | 3,1 | 2,8 | 1,9 | 1,1 |
| 4 | 0,3 | 0,8 | 1,2 | 1,1 | 0,7 | 0,4 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Allerod FK, coloane = goluri Glostrup FK.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Allerod FK. Allerod FK primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,70 goluri, cotele doar 3,80. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Glostrup FK are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.23 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.08.26 | Glostrup FK – Allerod FK | — | 4–1 |
| 16.05.26 | Glostrup FK – Allerod FK | — | 2–1 |
| 11.04.26 | Allerod FK – Glostrup FK | — | 1–1 |
| 14.06.25 | Allerod FK – Glostrup FK | — | 1–2 |
| 10.05.25 | Glostrup FK – Allerod FK | — | 2–1 |
| 18.05.24 | Allerod FK – Glostrup FK | — | 2–6 |
| 13.04.24 | Glostrup FK – Allerod FK | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Allerod FK – Glostrup FK?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Allerod FK – Glostrup FK?
Meciul face parte din Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Allerod FK – Glostrup FK?
Cotele 1X2 sunt 5.15 / 4.25 / 1.46. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Allerod FK, 21% egal și 61% pentru Glostrup FK, cu Glostrup FK favorită la cota 1.46.
Câte goluri se așteaptă în Allerod FK – Glostrup FK?
Modelul nostru estimează 4,25 goluri (1,51 pentru Allerod FK, 2,74 pentru Glostrup FK). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 1–2.