Danemarca Am. · Danmarksserien
Odense Kammeraternes – Odder IGF
Ultimele 5 / 5: Odense Kammeraternes marchează 0.8 și primește 1.8. Odder IGF 2.0 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 24% · Oaspete 41%
Goluri / meci
0.8 + 2.0
Peste 2.5
1.37 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.38 · Nu 2.82
Analiză Odense Kammeraternes – Odder IGF
Odense Kammeraternes o primește pe Odder IGF sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Odense Kammeraternes are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Odder IGF are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Odense Kammeraternes a câștigat 0, Odder IGF a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 15.08.2026, s-a terminat Odder IGF 6–1 Odense Kammeraternes.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.80 / 2.22. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 36% pentru Odense Kammeraternes, 24% pentru egal și 41% pentru Odder IGF. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.38 și Nu la 2.82.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,90) și cele deduse din cote (1,65 – 1,77) și ajunge la 1,52 goluri estimate pentru Odense Kammeraternes și 1,83 pentru Odder IGF, adică 3,35 în total. Cu aceste valori, Odense Kammeraternes câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Odder IGF câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%.
| Indicator | Odense Kammeraternes | Odder IGF |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,52 | 1,83 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 45% |
Goluri estimate
1,52 – 1,83 · total 3,35
1X2 model
32% · 23% · 45%
Peste 2.5 model
65% · cotă corectă 1.54
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute
| Odense Kamm. ↓ / Odder IGF → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,5 | 6,4 | 5,9 | 3,6 | 1,6 | 0,6 |
| 1 | 5,3 | 9,8 | 8,9 | 5,4 | 2,5 | 0,9 |
| 2 | 4,1 | 7,4 | 6,8 | 4,1 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 2,1 | 3,8 | 3,4 | 2,1 | 1,0 | 0,4 |
| 4 | 0,8 | 1,4 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Odense Kammeraternes, coloane = goluri Odder IGF.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Odense Kammeraternes. Odense Kammeraternes primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Odder IGF. Odder IGF primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,3 goluri, față de 3,35 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.82, pentru care modelul calculează 34%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.08.26 | Odder IGF – Odense Kammeraternes | — | 6–1 |
| 26.02.26 | Odense Kammeraternes – Odder IGF | — | 1–2 |
| 01.06.24 | Odense Kammeraternes – Odder IGF | — | 3–3 |
| 27.04.24 | Odder IGF – Odense Kammeraternes | — | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Odense Kammeraternes – Odder IGF?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Odense Kammeraternes – Odder IGF?
Meciul face parte din Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Odense Kammeraternes – Odder IGF?
Cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.80 / 2.22. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Odense Kammeraternes, 24% egal și 41% pentru Odder IGF, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Odense Kammeraternes – Odder IGF?
Modelul nostru estimează 3,35 goluri (1,52 pentru Odense Kammeraternes, 1,83 pentru Odder IGF). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.