Danemarca Am. · Danmarksserien
BK 1913 – BK Marienlyst
Ultimele 5 / 5: BK 1913 marchează 2.2 și primește 2.0. BK Marienlyst 3.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 23% · Oaspete 48%
Goluri / meci
2.2 + 3.4
Peste 2.5
1.26 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.30 · Nu 3.20
Analiză BK 1913 – BK Marienlyst
BK 1913 o primește pe BK Marienlyst sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
BK 1913 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 10 goluri primite (2,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. BK Marienlyst are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 3 goluri primite (3,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, BK Marienlyst stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, BK 1913 a câștigat 2, BK Marienlyst a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 15.08.2026, s-a terminat BK Marienlyst 2–4 BK 1913.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.85 / 1.87. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 28% pentru BK 1913, 23% pentru egal și 48% pentru BK Marienlyst. Favorită e BK Marienlyst. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.26 și sub 2.5 la 3.15, adică 71% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.30 și Nu la 3.20.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,70) și cele deduse din cote (1,60 – 2,10) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru BK 1913 și 2,40 pentru BK Marienlyst, adică 3,90 în total. Cu aceste valori, BK 1913 câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 19%, iar BK Marienlyst câștigă în 58%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,7%.
| Indicator | BK 1913 | BK Marienlyst |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 17 (3,4) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 2,40 |
| Șanse de victorie (model) | 23% | 58% |
Goluri estimate
1,50 – 2,40 · total 3,90
1X2 model
23% · 19% · 58%
Peste 2.5 model
75% · cotă corectă 1.33
GG model
71% · cotă corectă 1.41
Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute
| BK 1913 ↓ / BK Marienly. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,0 | 4,9 | 5,8 | 4,7 | 2,8 | 1,3 |
| 1 | 3,0 | 7,3 | 8,7 | 7,0 | 4,2 | 2,0 |
| 2 | 2,3 | 5,5 | 6,6 | 5,2 | 3,1 | 1,5 |
| 3 | 1,1 | 2,7 | 3,3 | 2,6 | 1,6 | 0,8 |
| 4 | 0,4 | 1,0 | 1,2 | 1,0 | 0,6 | 0,3 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri BK 1913, coloane = goluri BK Marienlyst.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: BK 1913. BK 1913 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,7 goluri, față de 3,90 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie BK Marienlyst are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.87 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,7%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.20, pentru care modelul calculează 29%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.08.26 | BK Marienlyst – BK 1913 | — | 2–4 |
| 26.10.24 | BK 1913 – BK Marienlyst | — | 5–2 |
| 24.08.24 | BK Marienlyst – BK 1913 | — | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe BK 1913 – BK Marienlyst?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă BK 1913 – BK Marienlyst?
Meciul face parte din Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre BK 1913 – BK Marienlyst?
Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.85 / 1.87. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru BK 1913, 23% egal și 48% pentru BK Marienlyst, cu BK Marienlyst favorită la cota 1.87.
Câte goluri se așteaptă în BK 1913 – BK Marienlyst?
Modelul nostru estimează 3,90 goluri (1,50 pentru BK 1913, 2,40 pentru BK Marienlyst). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor este 1–2.