Sâmbătă17 octombrie
Live 89 Pune pont

Danemarca Am.Danemarca Am. · Danmarksserien

Espergaerde IF – Gentofte Vangede

Espergaerde IF
EVEVÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Gentofte Vangede
ÎÎEÎV
11.60 X4.00 24.20
1X1.15 X22.05 121.17

Ultimele 5 / 5: Espergaerde IF marchează 1.6 și primește 1.4. Gentofte Vangede 0.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 56% · Egal 22% · Oaspete 21%

Goluri / meci

1.6 + 0.8

Peste 2.5

1.47 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.54 · Nu 2.32

Analiză Espergaerde IF – Gentofte Vangede

Espergaerde IF o primește pe Gentofte Vangede sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Espergaerde IF are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Gentofte Vangede are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Espergaerde IF stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 15.08.2026, Gentofte Vangede 2–4 Espergaerde IF. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.60 / 4.00 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 56% pentru Espergaerde IF, 22% pentru egal și 21% pentru Gentofte Vangede. Favorită e Espergaerde IF. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,10) și cele deduse din cote (2,02 – 1,19) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru Espergaerde IF și 1,14 pentru Gentofte Vangede, adică 2,85 în total. Cu aceste valori, Espergaerde IF câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Gentofte Vangede câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,3%.

Statistici-cheie
IndicatorEspergaerde IFGentofte Vangede
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-1-3
Puncte / meci1,600,80
Goluri marcate (medie)8 (1,6)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)6 (1,2)
% Peste 2.560%40%
% GG80%40%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,711,14
Șanse de victorie (model)51%25%

Goluri estimate

1,71 – 1,14 · total 2,85

1X2 model

51% · 24% · 25%

Peste 2.5 model

54% · cotă corectă 1.85

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Espergaerde. ↓ / Gentofte Va. →012345
0 5,8 6,6 3,8 1,4 0,4 0,1
1 9,9 11,3 6,4 2,4 0,7 0,2
2 8,5 9,6 5,5 2,1 0,6 0,1
3 4,8 5,5 3,1 1,2 0,3 0,1
4 2,1 2,3 1,3 0,5 0,1 0,0
5 0,7 0,8 0,5 0,2 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Espergaerde IF, coloane = goluri Gentofte Vangede.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,50 goluri, cotele doar 3,21. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Espergaerde IF are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.60 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 78% în model (cotă corectă 1.28). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
1.2
40%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Espergaerde IF – Gentofte Vangede?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Espergaerde IF – Gentofte Vangede?

Meciul face parte din Danmarksserien (Danemarca Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Espergaerde IF – Gentofte Vangede?

Cotele 1X2 sunt 1.60 / 4.00 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Espergaerde IF, 22% egal și 21% pentru Gentofte Vangede, cu Espergaerde IF favorită la cota 1.60.

Câte goluri se așteaptă în Espergaerde IF – Gentofte Vangede?

Modelul nostru estimează 2,85 goluri (1,71 pentru Espergaerde IF, 1,14 pentru Gentofte Vangede). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Danmarksserien
17.10
13:00
BK 1913 – BK Marienlyst 3.201.87
17.10
13:30
Tarnby FF – Fredensborg BI 2.322.45
17.10
14:00
Allerod FK – Glostrup FK 5.151.46
17.10
14:00
Vorup FB – Skovsgaard BK 1.267.50