Solares Medio Cudeyo – CD Barquereno
Ultimele 5 / 5: Solares Medio Cudeyo marchează 1.0 și primește 1.2. CD Barquereno 0.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 28% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.0 + 0.2
Peste 2.5
2.10 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.90 · Nu 1.80
Analiză Solares Medio Cudeyo – CD Barquereno
Solares Medio Cudeyo o primește pe CD Barquereno duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Solares Medio Cudeyo are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CD Barquereno are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 9 goluri primite (0,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 44% pentru Solares Medio Cudeyo, 28% pentru egal și 28% pentru CD Barquereno. Favorită e Solares Medio Cudeyo. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.10 și sub 2.5 la 1.65, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 0,70) și cele deduse din cote (1,38 – 1,05) și ajunge la 1,39 goluri estimate pentru Solares Medio Cudeyo și 0,88 pentru CD Barquereno, adică 2,27 în total. Cu aceste valori, Solares Medio Cudeyo câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 27%, iar CD Barquereno câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,4%.
| Indicator | Solares Medio Cudeyo | CD Barquereno |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 1,39 | 0,88 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 24% |
Goluri estimate
1,39 – 0,88 · total 2,27
1X2 model
49% · 27% · 24%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| Solares Med. ↓ / CD Barquere. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,3 | 9,1 | 4,0 | 1,2 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 14,4 | 12,6 | 5,6 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,0 | 8,8 | 3,9 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 4,6 | 4,1 | 1,8 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,6 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Solares Medio Cudeyo, coloane = goluri CD Barquereno.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CD Barquereno. CD Barquereno primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: CD Barquereno. CD Barquereno a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Solares Medio Cudeyo e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 76% în model (cotă corectă 1.32), iar cota 1.26 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Solares Medio Cudeyo – CD Barquereno?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Solares Medio Cudeyo – CD Barquereno?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Solares Medio Cudeyo – CD Barquereno?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Solares Medio Cudeyo, 28% egal și 28% pentru CD Barquereno, cu Solares Medio Cudeyo favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Solares Medio Cudeyo – CD Barquereno?
Modelul nostru estimează 2,27 goluri (1,39 pentru Solares Medio Cudeyo, 0,88 pentru CD Barquereno). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 1–0.