Sigma Olomouc B – Karvina B
Ultimele 5 / 5: Sigma Olomouc B marchează 1.4 și primește 1.6. Karvina B 2.0 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 66% · Egal 19% · Oaspete 15%
Goluri / meci
1.4 + 2.0
Peste 2.5
1.41 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.64 · Nu 2.12
Analiză Sigma Olomouc B – Karvina B
Sigma Olomouc B o primește pe Karvina B duminică, 18 octombrie, ora 11:15 (ora României), în Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sigma Olomouc B are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Karvina B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 11 goluri primite (2,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sigma Olomouc B stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Sigma Olomouc B a câștigat 1, Karvina B a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 24.05.2026, s-a terminat Karvina B 1–3 Sigma Olomouc B.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.75 / 6.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 66% pentru Sigma Olomouc B, 19% pentru egal și 15% pentru Karvina B. Favorită e Sigma Olomouc B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.41 și sub 2.5 la 2.57, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,80) și cele deduse din cote (2,31 – 1,01) și ajunge la 2,06 goluri estimate pentru Sigma Olomouc B și 1,41 pentru Karvina B, adică 3,47 în total. Cu aceste valori, Sigma Olomouc B câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Karvina B câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Sigma Olomouc B | Karvina B |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,06 | 1,41 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 26% |
Goluri estimate
2,06 – 1,41 · total 3,47
1X2 model
53% · 21% · 26%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Sigma Olomo. ↓ / Karvina B → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,1 | 4,4 | 3,1 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 6,4 | 9,0 | 6,4 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,6 | 9,3 | 6,6 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 4,5 | 6,4 | 4,5 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 2,3 | 3,3 | 2,3 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 1,0 | 1,4 | 1,0 | 0,4 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sigma Olomouc B, coloane = goluri Karvina B.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sigma Olomouc B. Sigma Olomouc B primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Karvina B. Karvina B primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sigma Olomouc B are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.64 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.05.26 | Karvina B – Sigma Olomouc B | 0–1 | 1–3 |
| 19.10.25 | Sigma Olomouc B – Karvina B | 1–1 | 2–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sigma Olomouc B – Karvina B?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sigma Olomouc B – Karvina B?
Meciul face parte din Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sigma Olomouc B – Karvina B?
Cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.75 / 6.00. Fără marjă, asta înseamnă 66% pentru Sigma Olomouc B, 19% egal și 15% pentru Karvina B, cu Sigma Olomouc B favorită la cota 1.35.
Câte goluri se așteaptă în Sigma Olomouc B – Karvina B?
Modelul nostru estimează 3,47 goluri (2,06 pentru Sigma Olomouc B, 1,41 pentru Karvina B). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.