MFK Havirov – Polanka
Ultimele 5 / 5: MFK Havirov marchează 1.0 și primește 1.6. Polanka 1.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 25% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
1.64 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.57 · Nu 2.25
Analiză MFK Havirov – Polanka
MFK Havirov o primește pe Polanka duminică, 18 octombrie, ora 11:15 (ora României), în Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
MFK Havirov are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Polanka are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, MFK Havirov a câștigat 0, Polanka a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 17.05.2025, s-a terminat Polanka 2–1 MFK Havirov.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.55 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 41% pentru MFK Havirov, 25% pentru egal și 33% pentru Polanka. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.64 și sub 2.5 la 2.10, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.57 și Nu la 2.25.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,50) și cele deduse din cote (1,55 – 1,38) și ajunge la 1,38 goluri estimate pentru MFK Havirov și 1,44 pentru Polanka, adică 2,82 în total. Cu aceste valori, MFK Havirov câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Polanka câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,8%.
| Indicator | MFK Havirov | Polanka |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 20% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,38 | 1,44 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 39% |
Goluri estimate
1,38 – 1,44 · total 2,82
1X2 model
36% · 25% · 39%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| MFK Havirov ↓ / Polanka → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,0 | 8,6 | 6,2 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 8,2 | 11,8 | 8,5 | 4,1 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 5,7 | 8,2 | 5,9 | 2,8 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 2,6 | 3,8 | 2,7 | 1,3 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 0,9 | 1,3 | 0,9 | 0,4 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri MFK Havirov, coloane = goluri Polanka.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: MFK Havirov. MFK Havirov primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: MFK Havirov 36%, egal 25%, Polanka 39%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.05.25 | Polanka – MFK Havirov | — | 2–1 |
| 13.10.24 | MFK Havirov – Polanka | 1–2 | 2–3 |
| 17.03.24 | Polanka – MFK Havirov | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe MFK Havirov – Polanka?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă MFK Havirov – Polanka?
Meciul face parte din Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre MFK Havirov – Polanka?
Cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.55 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru MFK Havirov, 25% egal și 33% pentru Polanka, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în MFK Havirov – Polanka?
Modelul nostru estimează 2,82 goluri (1,38 pentru MFK Havirov, 1,44 pentru Polanka). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.