Vsetin – SK Artis Brno B
Ultimele 5 / 5: Vsetin marchează 0.6 și primește 2.2. SK Artis Brno B 1.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 18% · Egal 22% · Oaspete 59%
Goluri / meci
0.6 + 1.6
Peste 2.5
1.54 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.68 · Nu 2.05
Analiză Vsetin – SK Artis Brno B
Vsetin o primește pe SK Artis Brno B sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Vsetin are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 11 goluri primite (0,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. SK Artis Brno B are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, SK Artis Brno B stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.90 / 4.00 / 1.51. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 18% pentru Vsetin, 22% pentru egal și 59% pentru SK Artis Brno B. Favorită e SK Artis Brno B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 1,90) și cele deduse din cote (1,05 – 2,03) și ajunge la 0,93 goluri estimate pentru Vsetin și 1,97 pentru SK Artis Brno B, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Vsetin câștigă în 17% din cazuri, egalul iese în 21%, iar SK Artis Brno B câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,8%.
| Indicator | Vsetin | SK Artis Brno B |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-4-0 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 0,93 | 1,97 |
| Șanse de victorie (model) | 17% | 62% |
Goluri estimate
0,93 – 1,97 · total 2,90
1X2 model
17% · 21% · 62%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Vsetin ↓ / SK Artis Br. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 10,8 | 10,7 | 7,0 | 3,5 | 1,4 |
| 1 | 5,1 | 10,1 | 9,9 | 6,5 | 3,2 | 1,3 |
| 2 | 2,4 | 4,7 | 4,6 | 3,0 | 1,5 | 0,6 |
| 3 | 0,7 | 1,5 | 1,4 | 0,9 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vsetin, coloane = goluri SK Artis Brno B.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Vsetin. Vsetin primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. SK Artis Brno B e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie SK Artis Brno B are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Vsetin – SK Artis Brno B?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Vsetin – SK Artis Brno B?
Meciul face parte din Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Vsetin – SK Artis Brno B?
Cotele 1X2 sunt 4.90 / 4.00 / 1.51. Fără marjă, asta înseamnă 18% pentru Vsetin, 22% egal și 59% pentru SK Artis Brno B, cu SK Artis Brno B favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în Vsetin – SK Artis Brno B?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (0,93 pentru Vsetin, 1,97 pentru SK Artis Brno B). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 0–1.