Vineri16 octombrie
Live 54 Pune pont

CehiaCehia · Liga 3 - MSFL

Frydek Mistek – Slovacko B

Frydek Mistek
ÎVÎEV
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Slovacko B
VÎÎEV
11.97 X3.35 23.30
1X1.16 X21.95 121.19

Ultimele 5 / 5: Frydek Mistek marchează 1.4 și primește 1.4. Slovacko B 1.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 27% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.4 + 1.8

Peste 2.5

1.61 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză Frydek Mistek – Slovacko B

Frydek Mistek o primește pe Slovacko B sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Frydek Mistek are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Slovacko B are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Frydek Mistek a câștigat 2, Slovacko B a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Slovacko B 2–2 Frydek Mistek.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.35 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 46% pentru Frydek Mistek, 27% pentru egal și 27% pentru Slovacko B. Favorită e Frydek Mistek. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.61 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,60) și cele deduse din cote (1,70 – 1,28) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Frydek Mistek și 1,44 pentru Slovacko B, adică 2,94 în total. Cu aceste valori, Frydek Mistek câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Slovacko B câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFrydek MistekSlovacko B
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)7 (1,4)9 (1,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)6 (1,2)
% Peste 2.560%40%
% GG40%60%
Victorii H2H (5 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,501,44
Șanse de victorie (model)39%36%

Goluri estimate

1,50 – 1,44 · total 2,94

1X2 model

39% · 25% · 36%

Peste 2.5 model

56% · cotă corectă 1.79

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
16%1
23%2
22%3
16%4
18%5+

Sub 2.5: 44% · Peste 2.5: 56% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Frydek Mist. ↓ / Slovacko B →012345
0 5,3 7,6 5,5 2,6 0,9 0,3
1 7,9 11,4 8,2 3,9 1,4 0,4
2 5,9 8,6 6,2 3,0 1,1 0,3
3 3,0 4,3 3,1 1,5 0,5 0,2
4 1,1 1,6 1,2 0,6 0,2 0,1
5 0,3 0,5 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Frydek Mistek, coloane = goluri Slovacko B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Frydek Mistek 39%, egal 25%, Slovacko B 36%. Peste 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.61 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.8
1.4
Primite / meci
1.2
40%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Frydek Mistek – Slovacko B?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Frydek Mistek – Slovacko B?

Meciul face parte din Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Frydek Mistek – Slovacko B?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.35 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Frydek Mistek, 27% egal și 27% pentru Slovacko B, cu Frydek Mistek favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Frydek Mistek – Slovacko B?

Modelul nostru estimează 2,94 goluri (1,50 pentru Frydek Mistek, 1,44 pentru Slovacko B). Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga 3 - MSFL
16.10
18:00
Hranice – Vitkovice 2.652.37
17.10
15:00
Vsetin – SK Artis Brno B 4.901.51
17.10
15:30
Unie Hlubina – Blansko 1.653.90
17.10
15:30
Uhersky Brod – SFK Vrchovina 1.953.30
11.10
16:00
Polanka – Uhersky Brod 4–0