Vineri16 octombrie
Live 51 Pune pont

CehiaCehia · Liga 3 - MSFL

Unie Hlubina – Blansko

Unie Hlubina
ÎÎÎEE
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Blansko
VEÎVE
11.65 X4.00 23.90
1X1.19 X21.88 121.18

Ultimele 5 / 5: Unie Hlubina marchează 1.2 și primește 2.6. Blansko 1.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 54% · Egal 22% · Oaspete 23%

Goluri / meci

1.2 + 1.8

Peste 2.5

1.37 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.41 · Nu 2.70

Analiză Unie Hlubina – Blansko

Unie Hlubina o primește pe Blansko sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Unie Hlubina are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Blansko are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Blansko stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Unie Hlubina a câștigat 2, Blansko a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 20.05.2026, s-a terminat Blansko 2–4 Unie Hlubina.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.65 / 4.00 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 54% pentru Unie Hlubina, 22% pentru egal și 23% pentru Blansko. Favorită e Unie Hlubina. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.70.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,20) și cele deduse din cote (2,10 – 1,32) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Unie Hlubina și 1,76 pentru Blansko, adică 3,46 în total. Cu aceste valori, Unie Hlubina câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Blansko câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorUnie HlubinaBlansko
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-32-2-1
Puncte / meci0,401,60
Goluri marcate (medie)6 (1,2)9 (1,8)
Goluri primite (medie)13 (2,6)7 (1,4)
% Peste 2.560%40%
% GG80%60%
Victorii H2H (4 meciuri)22
Goluri estimate (model)1,701,76
Șanse de victorie (model)38%40%

Goluri estimate

1,70 – 1,76 · total 3,46

1X2 model

38% · 22% · 40%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
21%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Unie Hlubina ↓ / Blansko →012345
0 3,1 5,5 4,9 2,9 1,3 0,4
1 5,3 9,4 8,3 4,9 2,1 0,8
2 4,5 8,0 7,0 4,1 1,8 0,6
3 2,6 4,5 4,0 2,3 1,0 0,4
4 1,1 1,9 1,7 1,0 0,4 0,2
5 0,4 0,7 0,6 0,3 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Unie Hlubina, coloane = goluri Blansko.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Unie Hlubina. Unie Hlubina primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Unie Hlubina e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Unie Hlubina 38%, egal 22%, Blansko 40%. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.8
2.6
Primite / meci
1.4
0%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Unie Hlubina – Blansko?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Unie Hlubina – Blansko?

Meciul face parte din Liga 3 - MSFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Unie Hlubina – Blansko?

Cotele 1X2 sunt 1.65 / 4.00 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Unie Hlubina, 22% egal și 23% pentru Blansko, cu Unie Hlubina favorită la cota 1.65.

Câte goluri se așteaptă în Unie Hlubina – Blansko?

Modelul nostru estimează 3,46 goluri (1,70 pentru Unie Hlubina, 1,76 pentru Blansko). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga 3 - MSFL
16.10
18:00
Hranice – Vitkovice 2.652.37
17.10
15:00
Vsetin – SK Artis Brno B 4.901.51
17.10
15:30
Frydek Mistek – Slovacko B 1.973.30
17.10
15:30
Uhersky Brod – SFK Vrchovina 1.953.30
11.10
16:00
Polanka – Uhersky Brod 4–0