Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

SD Indautxu U19 – Cyd Leonesa Sad U19

SD Indautxu U19
VEEÎÎ
18:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Cyd Leonesa Sad U19
VEVEÎ
12.35 X3.55 22.50
1X1.41 X21.47 121.21

Ultimele 5 / 5: SD Indautxu U19 marchează 1.4 și primește 1.8. Cyd Leonesa Sad U19 2.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 38% · Egal 25% · Oaspete 36%

Goluri / meci

1.4 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză SD Indautxu U19 – Cyd Leonesa Sad U19

SD Indautxu U19 o primește pe Cyd Leonesa Sad U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

SD Indautxu U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Cyd Leonesa Sad U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cyd Leonesa Sad U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.55 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 38% pentru SD Indautxu U19, 25% pentru egal și 36% pentru Cyd Leonesa Sad U19. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru SD Indautxu U19 și 2,00 pentru Cyd Leonesa Sad U19, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, SD Indautxu U19 câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Cyd Leonesa Sad U19 câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSD Indautxu U19Cyd Leonesa Sad U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-22-2-1
Puncte / meci1,001,60
Goluri marcate (medie)7 (1,4)11 (2,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)7 (1,4)
% Peste 2.580%80%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)1,402,00
Șanse de victorie (model)27%51%

Goluri estimate

1,40 – 2,00 · total 3,40

1X2 model

27% · 22% · 51%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
SD Indautxu. ↓ / Cyd Leonesa. →012345
0 3,3 6,7 6,7 4,4 2,2 0,9
1 4,7 9,3 9,3 6,2 3,1 1,2
2 3,3 6,5 6,5 4,4 2,2 0,9
3 1,5 3,1 3,1 2,0 1,0 0,4
4 0,5 1,1 1,1 0,7 0,4 0,1
5 0,1 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SD Indautxu U19, coloane = goluri Cyd Leonesa Sad U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SD Indautxu U19. SD Indautxu U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Cyd Leonesa Sad U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.50 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
2.2
1.8
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe SD Indautxu U19 – Cyd Leonesa Sad U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă SD Indautxu U19 – Cyd Leonesa Sad U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre SD Indautxu U19 – Cyd Leonesa Sad U19?

Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.55 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru SD Indautxu U19, 25% egal și 36% pentru Cyd Leonesa Sad U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în SD Indautxu U19 – Cyd Leonesa Sad U19?

Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,40 pentru SD Indautxu U19, 2,00 pentru Cyd Leonesa Sad U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
13:00
Eibar U19 – Alaves Youth U19 2.772.20