Satun United Fc – FC Chanthaburi
Ultimele 5 / 5: Satun United Fc marchează 2.2 și primește 1.2. FC Chanthaburi 1.6 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 30% · Oaspete 36%
Goluri / meci
2.2 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Satun United Fc – FC Chanthaburi
Satun United Fc o primește pe FC Chanthaburi duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Satun United Fc are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. FC Chanthaburi are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.62 / 3.05 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 34% pentru Satun United Fc, 30% pentru egal și 36% pentru FC Chanthaburi. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Satun United Fc și 1,40 pentru FC Chanthaburi, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Satun United Fc câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 25%, iar FC Chanthaburi câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | Satun United Fc | FC Chanthaburi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 35% |
Goluri estimate
1,50 – 1,40 · total 2,90
1X2 model
40% · 25% · 35%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Satun Unite. ↓ / FC Chanthab. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 7,7 | 5,4 | 2,5 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 8,3 | 11,6 | 8,1 | 3,8 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,2 | 8,7 | 6,1 | 2,8 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 3,1 | 4,3 | 3,0 | 1,4 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 1,2 | 1,6 | 1,1 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Satun United Fc, coloane = goluri FC Chanthaburi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Satun United Fc 40%, egal 25%, FC Chanthaburi 35%. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Satun United Fc – FC Chanthaburi?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Satun United Fc – FC Chanthaburi?
Meciul face parte din Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Satun United Fc – FC Chanthaburi?
Cotele 1X2 sunt 2.62 / 3.05 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Satun United Fc, 30% egal și 36% pentru FC Chanthaburi, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Satun United Fc – FC Chanthaburi?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,50 pentru Satun United Fc, 1,40 pentru FC Chanthaburi). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.