Pattaya United – Khonkaen United
Ultimele 5 / 5: Pattaya United marchează 1.0 și primește 2.0. Khonkaen United 1.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 28% · Oaspete 37%
Goluri / meci
1.0 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 60%
GG
—
Analiză Pattaya United – Khonkaen United
Pattaya United o primește pe Khonkaen United duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pattaya United are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Khonkaen United are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Khonkaen United stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Pattaya United a câștigat 0, Khonkaen United a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.03.2026, s-a terminat Pattaya United 2–2 Khonkaen United.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.25 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 35% pentru Pattaya United, 28% pentru egal și 37% pentru Khonkaen United. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Pattaya United și 1,80 pentru Khonkaen United, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, Pattaya United câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Khonkaen United câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Pattaya United | Khonkaen United |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 21% | 56% |
Goluri estimate
1,00 – 1,80 · total 2,80
1X2 model
21% · 23% · 56%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Pattaya Uni. ↓ / Khonkaen Un. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 10,9 | 9,9 | 5,9 | 2,7 | 1,0 |
| 1 | 6,1 | 10,9 | 9,9 | 5,9 | 2,7 | 1,0 |
| 2 | 3,0 | 5,5 | 4,9 | 3,0 | 1,3 | 0,5 |
| 3 | 1,0 | 1,8 | 1,6 | 1,0 | 0,4 | 0,2 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pattaya United, coloane = goluri Khonkaen United.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Pattaya United. Pattaya United primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Khonkaen United are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 2.45 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.03.26 | Pattaya United – Khonkaen United | 1–1 | 2–2 |
| 02.11.25 | Khonkaen United – Pattaya United | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Pattaya United – Khonkaen United?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Pattaya United – Khonkaen United?
Meciul face parte din Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Pattaya United – Khonkaen United?
Cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.25 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Pattaya United, 28% egal și 37% pentru Khonkaen United, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Pattaya United – Khonkaen United?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,00 pentru Pattaya United, 1,80 pentru Khonkaen United). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 0–1.