Chainat Hornbill – Uttaradit
Ultimele 5 / 5: Chainat Hornbill marchează 1.0 și primește 1.2. Uttaradit 2.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 28% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.0 + 2.4
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Chainat Hornbill – Uttaradit
Chainat Hornbill o primește pe Uttaradit duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Chainat Hornbill are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Uttaradit are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 8 goluri primite (2,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Uttaradit stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.25 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Chainat Hornbill, 28% pentru egal și 33% pentru Uttaradit. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Chainat Hornbill și 1,80 pentru Uttaradit, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Chainat Hornbill câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Uttaradit câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Chainat Hornbill | Uttaradit |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 49% |
Goluri estimate
1,30 – 1,80 · total 3,10
1X2 model
28% · 23% · 49%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Chainat Hor. ↓ / Uttaradit → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 8,1 | 7,3 | 4,4 | 2,0 | 0,7 |
| 1 | 5,9 | 10,5 | 9,5 | 5,7 | 2,6 | 0,9 |
| 2 | 3,8 | 6,9 | 6,2 | 3,7 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 1,6 | 3,0 | 2,7 | 1,6 | 0,7 | 0,3 |
| 4 | 0,5 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chainat Hornbill, coloane = goluri Uttaradit.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Uttaradit. Uttaradit primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.48 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Chainat Hornbill – Uttaradit?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Chainat Hornbill – Uttaradit?
Meciul face parte din Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Chainat Hornbill – Uttaradit?
Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.25 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Chainat Hornbill, 28% egal și 33% pentru Uttaradit, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Chainat Hornbill – Uttaradit?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,30 pentru Chainat Hornbill, 1,80 pentru Uttaradit). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.